09.02.2020/16:28

Polscy pracownicy okradli Amazon na 4,5 mln zł. Właśnie zapadł wyrok w tej sprawie

Byli pracownicy centrum wysyłkowego Amazon w Bielanach Wrocławskich, którzy kradli sprzęt elektroniczni, zostali skazani na kary więzienia od 2 lat i 8 miesięcy do 4 lat. Wynieśli z magazynów amerykańskiej firmy sprzęt za ponad 4,5 mln zł. 

Zamieszanych w proceder było 10 osób. Sprawa kradzieży we wrocławskich magazynach Amazona wyszła w lutym 2017 roku, kiedy pracownicy działu jakości zgłosili brak kilkunastu dronów. Ochrona przejrzała monitoring. Straty były ogromne. 

- Ponad tysiąc laptopów, drony, konsole do gier, telewizory, zestawy kina domowego, monitory, karty pamięci, akcesoria komputerowe. Według prokuratury szajka ukradła z magazynów amerykańskiego giganta sprzęt elektroniczny o wartości ponad 4,5 miliona złotych. I nie były to pojedyncze sztuki. Przedmioty miały znikać całymi paletami – podaje serwis tvn24.pl.

Mechanizm kradzieży był prosty. Członkowie grupy najpierw gromadzili sprzęt elektroniczny, który zamierzali ukraść. Następnie na paletach umieszczali go w pojazdach kurierów. Zakładali plomby i wywozili poza teren firmy. Następnie szybko sprzedawali. Byli pracownicy centrum wysyłkowego Amazon w Bielanach Wrocławskich zostali skazani na kary od 2 lat i 8 miesięcy do 4 lat więzienia.

- Postępowanie sądowe udowodniło, że taka grupa działała i jej organizatorem był Dariusz J., który organizował działanie grupy, dzielił pieniądze i zbierał informacje, kiedy będzie można wywieźć zgromadzony do kradzieży sprzęt elektroniczny - mówił w uzasadnieniu wyroku sędzia Marcin Sosiński.

Dziewięciu mężczyzn zostało oskarżonych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która zajmowała się kradzieżami, za co groziło im do 10 lat więzienia. Jeden z mężczyzn oskarżony był tylko o kradzieże. Wyrok jest nieprawomocny.

Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Szef ochrony z licencją... 12.02.2020

  A co robiła ochrona tej firmy ? czy na terenie magazynów są kamery? , czy ochrona wiedziała co w danej komórce się znajduje, "gromadzili towar" przecież nie na dachu, nikt nie zwrócił uwagę na stertę gromadzonych towarów ? nie w tym miejscu...Czy kurierzy przebywający na terenie zakładu byli kontrolowani podczas pobytu? jest jeszcze wiele pytań... na które w tym artykule nie ma odpowiedzi...

 • Mgm 11.02.2020

  Dziwić się ze w tym kraju jest społeczne przyzwolenie na kradzież a złodziej to osoba szanowana bo w oczach ludzi zaradna.
  Taki wyrok za kradzież na taką skalę to kompromitacja sądu. Powinni dostać po 10 lat.

 • Jadwisia 11.02.2020

  Kolejna kpina w wykonaniu Temidy. Ale jak głosi główny błazen kraju nikt w obcych językach nie będzie nam mówił.... A sędzia pomyślał że tym polskim katolickim złodziejom się ten towar porostu należy.... Taki pisowy pokaz....

 • Nick997 10.02.2020

  Wyniesli sprzet za 4,5 mln i dostali az po 4lata ale glowniepo 2 i pewnie w zawieszeniu???? To brzmi jak kpina i zacheta dla innych zlodzieji.Wedlug mnie po 10lat dla kazdego i zwrot ukradzionego mienia

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.