23.01.2020/10:11

Polska blisko TOP 5 niemieckich partnerów handlowych

W październiku obroty handlowe między Polską, a Niemcami wyniosły 103 mld euro. Polska przeskoczyła pod tym względem Wielką Brytanię i znajduje się tuż za Włochami, które są piątym największym partnerem handlowym Niemiec.

Polsce do zrównania się z Włochami brakuje jedynie 2 mld euro – wynika z danych Niemieckiej Izby Przemysłowo Handlowej, na które powołuje się Dziennik Gazeta Prawna. W zeszłym roku eksport z Niemiec do Polski wzrósł o 3,8 proc i osiągnął poziom 55 mld euro, zaś import z naszego kraju urósł o 4,8 proc i wyniósł 46 mld euro.

Największe wzrosty zanotowano w takich kategoriach jak maszyny, produkty elektrotechniczne i pojazdy. Ta kategoria odpowiada za 38 proc. wymiany handlowej pomiędzy oboma krajami.

Prognozy dla niemieckiej gospodarki na najbliższe lata są dobre, a to powoduje, że prognozuje się także wzrost wymiany handlowej Polski i Niemiec.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.