20.10.2017/11:34

Polska czekolada podbije chiński rynek?

Czekolada funkcjonalna z polskiej spółki należącej do portfela notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych (GPW) Grupy Adiuvo Investments - Cambridge Chocolate Technologies (CCT) – otrzymała zamówienie z rynku chińskiego. Dotyczy 30 tys. opakowań Esthechoc. Potencjał sprzedażowy tylko tego jednego produktu już w pierwszym roku obecności w Chinach można szacować na przynajmniej kilka milionów złotych.

Ekspansja w Chinach to efekt renegocjowanej umowy dystrybucyjnej ze spółką Allin (Dalian) Management Consulting, która została wyłącznym dystrybutorem produktu Esthechoc Cambridge Beauty Chocolate, czyli innowacyjnej czekolady funkcjonalnej poprawiającej metabolizm skóry, na terytorium Chin, Hongkongu oraz Makau. Renegocjowanie umowy oraz ostateczne wdrożenie produktu do sprzedaży na terytorium Chin było możliwe po ostatecznym zarejestrowaniu znaku towarowego Esthechoc przez Chiński Urząd Rejestracyjny, co nastąpiło w trzecim kwartale tego roku. 

Czekoladki Esthechoc trafią na chiński rynek już w listopadzie br. Mają być początkowo sprzedawane w wysokiej jakości punktach sprzedaży detalicznej, takich jak sieci Wanda czy Parkson, a dodatkowo w trakcie pierwszego roku obowiązywania umowy sieć dystrybucyjna ma zostać poszerzona o salony kosmetyczne, ośrodki spa oraz apteki. 

- Podpisana umowa ze jest efektem naszej strategii biznesowej, która zakłada pokazanie potencjału rynkowego rozwijanych technologii na najbardziej perspektywicznych rynkach. Otwarcie rynku chińskiego buduje dużą wartość dla przyszłych partnerów strategicznych CCT i podmiotów z branży, którzy będą chcieli nabyć naszą technologię – mówi Anna Aranowska-Bablok, prezes Cambridge Chocolate Technologies oraz członek zarządu Adiuvo Investments.

Czekolada funkcjonalna Esthechoc jest już dostępna m.in. w USA, Wielkiej Brytanii, krajach GULF, Tajwanie, Finlandii, Hiszpanii, we Włoszech, Szwajcarii,  Rumunii, na Węgrzech i w Polsce.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.