20.04.2018/15:20

Polska liderem w imporcie mołdawskich win

Z danych jakie uzyskaliśmy za rok 2017 od ONVV Mołdawia (Wine of Moldova) wynika jednoznacznie, że Polska została liderem w imporcie win mołdawskich.

Najlepszym importerem zarówno w Polsce jak i Europie jest firma Partner Center, która od wielu lat aktywnie promuje modę na wina mołdawskie i z ogromnym sukcesem wprowadza wina wytrawne.

W ubiegłym roku zostało wysłane do Polski ok. 6 mln butelek i jest to wzrost w stosunku do roku 2016 o 5%. Największym exporterem była firma Bostavan, a najlepiej sprzedającym się produktem w Polsce, jest wielokrotnie nagradzana linia win Mołdawska Dolina.

Według analiz rynkowych, wina mołdawskie plasują się w tej chwili na 6 pozycji najchętniej kupowanych win w Polsce i tendencja ta jest wciąż rosnąca, gdyż dynamika wzrostu jest znacznie większa względem innych kierunków geograficznych. Warto również zauważyć, na nasz rynek trafia niemal 25 proc. całej mołdawskiej produkcji.

Jeszcze do niedawna wina mołdawskie kojarzyły się polskiemu konsumentowi z winami półsłodkimi, które nadal cieszą się sporym uznaniem. Jednak Sommelierzy i klienci zauważyli, że wina mołdawskie mają do zaproponowania więcej niż tylko słodycz, ale również prawdziwe bogactwo smaków i aromatów. Efektem inwestycji jakie poczyniło mołdawskie winiarstwo jest podniesienie jakości oferowanych win w niemal wszystkich poziomach cenowych. Dzięki temu wina z Mołdawii znajdują się na tym samym lub wyższym poziomie jakościowymi jak inne wina z czołowych państw winiarskich. 

Materiał powstał przy współpracy z Partnerem ONVV Mołdawia (Wine of Moldova)

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.