08.10.2019/14:36

Polska sieć sklepów na Wyspach rośnie w siłę. Mleczko Delikatesy mają już 14 sklepów

Delikatesy Mleczko, sieć polskich sklepów działających w Wielkiej Brytanii otworzyła czternasty sklep na Wyspach. Sklepy oferują świeże pieczywo, mięso, wędliny oraz kosmetyki polskich producentów.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Specjalną cenę promocyjną do dnia startu Retail & FMCG Congress;
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
Dodaj komentarz

4 komentarze

 • max46 09.10.2019

  Kamis i Pudliszki to nie tylko marki produktów tak jak np.Mars czy Snickers należący do Masterfoods.Obie marki to również byłe nazwy firm,które miały zakłady produkcyjne o tej nazwie.Zmiana nazwy nic nie znaczy,każdy prywatny własciciel moze sprzedac udziały w swojej firmie komu chce i zmienic nazwę.Oba zakłady nadal są w Polsce.tu płacą podatki,dają miejsca pracy Polakom i eksportują na całą Unie Europejską i może nie tylko.Transferowanie dochodów za granicę nie ma znaczenia,bo to sa ich dochody i mogą z nimi zrobić co chcą.Czy jeśli polski właściel mieszka na Bahamach i tam transferuje dochody to jego firma przestaje być polska? Nie ma znaczenia obecnie kto stworzył markę 200 lat temu,ale dla myślących w taki sposób jak ty miałoby znaczenie 100 lat temu.Na szczęscie wtedy ludzie inaczej pojmowali patriotyzm.

 • Pozhoga 09.10.2019

  @ Max46:
  1) Marki nikogo nie zatrudniają i nie płacą podatków - to robią spółki, które są właścicielami marki.
  2) Jakie ma znaczenie kto stworzył daną markę np. 200 lat temu ? Ważne jest to, kto teraz czerpie z niej korzyści.
  3) Nie interesuje mnie co np. Niemcy myślą o np. Oplu. Już Mark Twain zauważył: dany pogląd nie przestaje być błędny tylko dlatego, że wyznaje go większość.
  4) My Polacy nie mamy żadnej chorej obsesji: po prostu nie mieliśmy szansy zbudować
  polskiego kapitału, bo po 45 latach komuny od razu zostaliśmy wystawieni na sprzedaż i konkurencję z gigantami, którzy mają 300 lat praktyki i praktycznie nieograniczone zasoby. Np. Japończycy czy Koreańczycy nie popełnili tego błędu: najpierw przez 2-3 pokolenia budowali własny kapitał, a dopiero potem się otworzyli na zagraniczną konkurencję.
  5) Teraz więc mamy jedną broń: kupować to, co polskie. A polskie jest wtedy, gdy tu wyprodukowane i gdy firma co najmniej płaci tu podatki bez transferowania za granicę.

 • Max46 08.10.2019

  Obie marki są polskiei zostały stworzone w Polsce przez Polaków,zatrudniają Polaków i płacą w Polsce podatki.Czy Niemcy uznają Opla za niemiecką firmę,bo przez wiele lat należał do amerykanskiego General Motors,a obecnie francuskiego PSA? Daimler-Benz ma udziałców z Kataru,podobnie jak Deutsche Bank to też juz przestały być niemieckie? Polacy mają jakąś chorą obsesję na temat tego co polskie,a co nie niepolskie. Przed wojną Wedel dla każdego był polską firmą,mimo że została założona przez Niemca z Saksonii,a obecnie takie firmy nie są uznawane za Polskie tak jak np.Eurocash,który nazywany jest firmą portugalską z powodu głownego udziałowca,który pochodzi z Portugalii,ale jest obywatelem polskim,mieszka w Polsce pod Poznaniem,płaci tutaj podatki,ma polską żonę i dzieci,a udziałow w Eurocash ma chyba tylko ok.50% reszta akcji jest notowana na giełdzie i należy do różnych inwestorów.Przybył do Polski w połowie lat 90 pracując dla Jeronimo Martins,ale pózniej się usamodzielnił.

 • Stah 08.10.2019

  A wg. zapis marki Kamis powinien wyglądać = Mc Cornick a Pudliszki = Heinz
  Gdzie to polskie marki?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.