12.04.2023/09:10

Polska trzecim co do wielkości eksporterem czekolady w Europie. Wyprzedziliśmy potęgę

Dane Eurostatu pokazują, że w 2022 roku w Unii Europejskiej wyeksportowano 2,5 mln ton czekolady i batonów czekoladowych. Polska znalazła się na trzecim miejscu zestawienia.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
  • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
  • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich
W ramach Prenumeraty WH Plus także:
  • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
  • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
  • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
  • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
  • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET
Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Nickt 13.04.2023

    To fajnie tylko czemu cena tej czekolady potrafi być na zachodzie o połowę niższa? Przykładowo Wedel z orzechami 100g w Polsce 8-9zł za tabliczkę, a identyczna tabliczka w UK w Tesco - 5zł. Jaja jak berety i bezczelność.

    Uważajcie też na skład czekolad bo masowo zaczęto stosować polirycynooleinian poliglicerolu (E476) który ma zastąpić okrojony, naturalny tłuszcz kakaowy. Jest to substancja nieobojętna dla organizmu, a w przypadku dzieci wystarczą już 2 kostki czekolady, żeby przekroczyć bezpieczną normę.

Zostaw komentarz Komentarz dodany pomyślnie - oczekuje na weryfikację

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także