08.03.2021/13:31

Polska wyrasta na europejską potęgę w logistyce dla e-commerce. Kolejny gracz uruchomi duże centrum dystrybucyjne

Międzynarodowy sklep internetowy vidaXL, oferujący m.in. produkty do domu i ogrodu, meble i akcesoria sportowe, planuje dalszą ekspansję w Europie. Na jej potrzeby firma wybuduje nowe centrum dystrybucyjne o powierzchni 123 ty.s mkw. Inwestycja będzie zlokalizowana we Wrześni – woj. wielkopolskie.

– W zeszłym roku intensywnie poszukiwaliśmy lokalizacji pod nasze nowe centrum dystrybucyjne. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się znaleźć takie miejsce właśnie we Wrześni. Na każdym etapie realizacji inwestycji otrzymujemy duże wsparcie od lokalnych władz oraz WSSE „Invest Park”. Dzięki nowemu centrum logistycznemu będziemy w stanie zapewnić naszym klientom i partnerom dropshipmentowym szybszy czas realizacji ich zamówień w Europie Centralnej i Wschodniej – powiedział Kijo Oudshoorn, dyrektor handlowy vidaXL.

Z inwestycji zadowoleni są także samorządowcy z Wrześni, ponieważ miasto i gmina zyskają dzięki niej ok. 700 nowych miejsc pracy.

– Przygotowanie tak dużego projektu, szczególnie w czasie pandemii, to wspaniała wiadomość. Jesteśmy dumni z faktu, że vidaXL – firma z sektora e-commerce – wybrała naszą gminę na miejsce swojej kolejnej inwestycji – cieszy się Tomasz Kałużny, burmistrz Miasta i Gminy Września.

Otwarcie centrum dystrybucyjnego zaplanowanie jest na czwarty kwartał 2021.

Przy realizacji tej inwestycji, vidaXL współpracuje z firmą Graphene Partners, która prowadzi projekt, począwszy od wyboru lokalizacji, poprzez zakup działki, uzyskanie stosownych pozwoleń, zarządzanie budową, aż do momentu rozpoczęcia działalności operacyjnej.

VidaXL jest międzynarodowym sklepem internetowym z siedzibą w Venlo, w Holandii. Aktualnie działa w 29 krajach w Europie, Australii oraz Stanach Zjednoczonych. W swojej ofercie posiada duży wybór produktów w kategoriach takich jak: dom i ogród, meble, majsterkowanie, akcesoria sportowe i wiele innych.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Anka1978 01.04.2021

    Witam kiedy info o przyjęciachdo pracy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także