26.04.2022/12:49

Polskę zamieszkuje dziś 41,5 mln osób. To gigantyczne wyzwanie logistyczne dla handlu detalicznego [RAPORT]

Populacja Polski w wyniku napływu uchodźców z Ukrainy skokowo wzrosła do ok. 41,5 mln osób. Większość z nich zatrzymała się w dużych miastach – populacja Rzeszowa w kilka tygodni wzrosła o 53 proc.! Szczegółowe dane na temat ich rozmieszczenia – z uwzględnieniem pobytu dziennego i nocnego – przynosi najnowszy raport Unii Metropolii Polskich „Miejska gościnność. Wielki wzrost, wyzwania i szanse”. Ten dokument z pewnością powinni uważnie studiować szefowie logistyki i dystrybucji sieci handlowych w Polsce, ponieważ ułatwi on dostosowanie strumienia zaopatrzenia sklepów do rzeczywistego popytu konsumenckiego.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także