05.04.2018/12:09

Polski kryzys właściciela marki Hoop

Kofola, właściciel firmy Hoop Polska, poinformował w raporcie za 2017 rok o znacznym spadku sprzedaży w Polsce. To kolejny taki rok z rzędu – od 2014 przychody firmy spadły o połowę. Kofola zamierza podjąć działania, by odwrócić negatywny trend. - Poszukujemy okazji akwizycyjnych lub rozważymy inne opcje strategiczne – poinformował prezes Jannis Samaras.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

3 komentarze

 • ceo pepsi 07.04.2018

  Hoop zamyka rozlewnię w Grodzisku Wlkp. a miasto odżywa na fali piwa grodziskiego i nowej rozlewni wody która ma być wybudowana na dniach, wystarczyło wskrzesić wodę Grodziską jako markę jeszcze z czasów PRL i łatwo można zakasować to co inni proponują - woda z GRodziska ma bardzo dobre parametry i konkurencja się do niej umywa...

 • Johnny 06.04.2018

  Tak to jest jak nie ma coverage.

 • bakbar 06.04.2018

  Hoop kojarzy mi się z marką własną w JMD "wyprodukowano przez Hoop Polska" i skład 1:1 to zła baza do budowania pozycji marki tzn. bardzo dobra dla JMD oni akurat na bazie reklam marki Hoop wypracowała sobie markę własną. Zresztą JMD powinien współfinansować reklamy Hoop'a. Może kiedyś takie numery przechodziły ale od dawna klient jest smart i coraz częściej "Wiem, co jem i wiem, co kupuję".
  sami zresztą wspierali edukacje klienta, że hoop to super markę robi przypomnijmy sobie te foldery reklamowe marki własnej w JMD , gdzie top managment chwalił się, że produkuje marki własnej dla JMD.
  Ot... krótkowzroczność+uległość+brak szacunku dla swojej marki

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.