16.04.2020/11:20

Polski producent płynu do e-papierosów rozpoczął produkcję płynu antybakteryjnego

Polski producent płynów do e-papierosów ogłosił, że w swojej fabryce w Gdańsku rozpoczął produkcję płynu antybakteryjnego, niezbędnego do walki z epidemią koronawirusa. Produkty trafią na polski rynek w ciągu najbliższych dni.

Flavourtec jest jednym z liderów na europejskim rynku e-papierosów. W zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w Gdańsku oraz niemieckim Sprockhövel spółka wytwarza miesięcznie miliony buteleczek z płynem do e-papierosów. Teraz zaczęła także produkcję płynów antybakteryjnych.

 - W błyskawicznym tempie udało się w zakładzie w Gdańsku wprowadzić zmiany i przestawić linię na produkcję płynów do dezynfekcji rąk. Mamy już też niezbędne pozwolenia na obrót środkami biobójczymi. Na ten moment produkcja wynosi 100 tys. sztuk tygodniowo, ale planujemy zwiększenie mocy produkcyjnych nawet do 250 tys. - mówi Igor Oberda, członek zarządu Flavourtec.

W związku z dużym zapotrzebowaniem na rynku i sygnałami o poważnych brakach tych środków, pierwsza partia produktów o pojemności 40 ml trafi do hurtowni oraz wybranych sieci sklepów w ciągu najbliższych paru dni. Jak twierdzi Igor Oberda spółka rozważa również uruchomienie produkcji Niemczech, w zakładzie należącym do spółki córki Flavourtec.

Już w marcu polscy producenci e-papierosów zadeklarowali chęć przeznaczenia swoich linii produkcyjnych do rozlewania, butelkowania i etykietowania płynów dezynfekcyjnych. Reprezentujące ich stowarzyszenie Vaping Association Polska  zaapelowało do potencjalnych partnerów biznesowych o jak najszybszy kontakt.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.