11.08.2019/09:24

Polski przemysł spożywczy wypowiada wojnę nieskutecznej segregacji odpadów. Ma własną koncepcję

Związek Pracodawców EKO-PAK, Polska Federacja Producentów Żywności oraz Związek Pracodawców „Browary Polskie” przedstawiły wspólną koncepcję, jak w Polsce można wdrożyć zasady Rozszerzonej Odpowiedzialności Producenta z uwzględnieniem różnych mechanizmów możliwych dla różnych rodzajów opakowań. Zakłada ona m.in., że koszty selektywnej zbiórki i przygotowania odpadów opakowaniowych do recyklingu będą w znacznie mniejszym stopniu obciążać mieszkańców, a za zagwarantowanie procesu recyklingu odpowiedzialne będą organizacje odzysku opakowań.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

2 komentarze

  • acc 08.08.2019

    ja z kolei mam szczerą nadzieję że brukselska neokomuna przejdzie do historii i nastanie normalność, ważne tematy będą przedmiotem obrad a nie ustalanie, czy żaba jest rybą albo jaki łuk może mieć banan czy ogórek. Absurdy tego gremium sięgają zenitu...Nie traktuję sprawy odpadów jako mało ważnej, ale może się tym zająć ktoś inny, tymczasem jesteśmy zasypywani masą nowych socjalistycznych dyrektyw, których się mamy stosować, rozumiem, że takie jest życzenie ich mocodawców, którzy ich opłacają ale ta patologia wcześniej czy później runie!

  • DR 08.08.2019

    Bez dobrej kampanii społecznej ludzie będą źle nastawieni do segregacji odpadów. Dlaczego przemysł nie wspiera dobrych nawyków przez produkcję worków pod kolor pojemników?To by pomogło. Dlaczego, nie funkcjonuje system kaucjonowania opakowań produktów niebezpiecznych? Dlaczego, żeby w lokalnej lamusowni oddać opakowanie po np. lakierze trzeba mieć zaświadczenie o meldunku w gminie + kartę charakterystyki produktu?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.