05.12.2018/14:05

Polski rynek dóbr luksusowych jest już wart prawie 24 mld zł i rośnie w tempie dwucyfrowym

W 2017 roku już blisko 195 tys. Polaków zarabiało miesięcznie powyżej 20 tys. zł brutto, z czego miesięczne dochody powyżej 50 tys. zł osiągało 50 tys. osób. Największa liczba bardzo bogatych Polaków zamieszkuje województwa mazowieckie, wielkopolskie i śląskie. Do blisko 62 tys. zwiększyła się liczba Polaków należących do kategorii HNWI, czyli posiadających majątek netto powyżej 1 mln dolarów. Wraz ze wzrostem bogactwa Polaków, stale rozwija się też rynek dóbr luksusowych, którego szacunkowa wartość w 2018 roku wzrośnie o blisko 14 proc. r/r i osiągnie poziom prawie 24 mld złotych. Najszybciej rozwijającymi się segmentami rynku dóbr luksusowych są biżuteria i zegarki, samochody luksusowe i premium oraz alkohole – wynika z najnowszej edycji raportu KPMG w Polsce pt. „Rynek dóbr luksusowych w Polsce”.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

1 komentarz

  • You-biler 27.02.2019

    Jasne że ten rynek rośnie :) Dobra luksusowe, a na ten przykład biżuteria złota, srebrna czy platynowa, od lat cieszy się coraz większą popularnością. Współpracuję ze sklepem jubilerskim (treść niezgodna z regulaminem została usunięta) i widzę sam po zainteresowaniu, jaki pierścionki i obrączki chociażby to popularny temat. Może też ludzie się hajtają częściej, bo i obrączki ślubne idą jak woda ;) - a popatrzcie na ceny: (treść niezgodna z regulaminem została usunięta) to nie są jakieś mega tanie rzeczy, więc chyba status materialny się poprawia!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.