03.11.2016/12:11

Polski Standard Płatności z nową usługą

Polski Standard Płatności rozszerza możliwości realizacji transakcji, proponując nową, błyskawiczną metodę płatności za zakupy w internecie. Teraz zapłacimy Blikiem na ekranie komputera, tabletu lub smartfona za pomocą jednego kliknięcia. Jako pierwsi „Zakupy bez kodu” będą mogli robić klienci Banku Millennium.

Nowa usługa sprawia, że płatności Blikiem stają się jeszcze łatwiejsze, a kod Blik otrzymuje nową funkcjonalność - powiązanie urządzenia mobilnego, sklepu internetowego, bądź przeglądarki z bankową aplikacją mobilną użytkownika.

Jak to działa? Przy dokonywaniu płatności Blikiem w sklepie internetowym w aplikacji mobilnej banku dostajemy zaproszenie do zapamiętania sklepu lub przeglądarki internetowej. Jeśli skorzystamy z zaproszenia, następnym razem przy dokonywaniu płatności Blikiem w sklepie internetowym, wystarczy wybrać Blika i zatwierdzić płatność w aplikacji mobilnej banku. Jeżeli nie zaakceptujemy zaproszenia, przy każdej kolejnej płatności nadal będziemy wpisywali kod Blik.

Niezależnie od tego, każda transakcja wymaga autoryzacji kodem PIN w aplikacji mobilnej banku. Ta sama aplikacja daje użytkownikowi możliwość zmiany i edycji wcześniej zapamiętanych sklepów, przeglądarek, a w dalszej perspektywie także i urządzeń.

- Od początku priorytetem Blika jest dostarczanie szybkich, wygodnych i przede wszystkim bezpiecznych płatności. Dziś system Blik udostępnia nowoczesną technologię zwaną „Zakupy bez kodu” w oparciu o bankowość mobilną. Silna i wygodna autoryzacja kodem PIN daje szerokie możliwości obsługi płatności w dynamicznie rosnącym i nieustannie przeobrażającym się segmencie e-commerce. Cieszymy się, że Bank Millennium jest pierwszym bankiem uruchamiającym to rozwiązanie dla swoich Klientów i że już wkrótce Klienci pozostałych banków-uczestników naszego systemu będą mogli dokonywać płatności korzystając z naszego rozwiązania - komentuje Dariusz Mazurkiewicz, wiceprezes Polskiego Standardu Płatności.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.