01.06.2017/11:06

Polskie dzieci piją zdecydowanie za mało wody

Rodzice nie zdają sobie jednak sprawy z zalet picia wody oraz ilości wody, jaką powinny spożywać dzieci. Badania przeprowadzone przez TNS na zlecenie  Żywiec Zdrój pokazały, że tylko 35 proc. matek uczniów klas 1–3 oraz 50 proc. mam dzieci w wieku 9–13 lat wie, ile wody i innych płynów powinno się znaleźć w codziennej diecie ich pociech. Tymczasem woda niegazowana powinna być wprowadzona do dziecięcego jadłospisu już na etapie rozszerzania diety niemowlęcia. Zdrowe nawyki żywieniowe można jednak kształtować w każdym momencie, niezależnie od wieku dziecka. Jeśli rodzice zaniedbali ten aspekt żywienia dziecka, to warto nawyk picia wody wyrabiać w maluchu stopniowo.

źródło: Newseria

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • młody klient 01.06.2017

    Powinien być urzędowy nakaz pisania DUŻĄ CZCIONKĄ czy produkt jest wodą mineralną czy wodą źródlaną.

  • Kasia 01.06.2017

    Wszystko jest w gestii rodziców. Jeśli sami nie dają dobrego przykładu to ciężko i dzieciom pokazać. Polecam zacząć od siebie. Najlepiej wybierać delikatną wodę mineralną, np. ID'EAU i zacząć robić z niej koktajle owocowe, a potem stopniowo przechodzic od nich do samej wody mineralnej. Delikatna i o wysokim stopniu napowietrzenia zrobi swoje :)

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.