23.02.2022/16:02

Polskie miasta zaczynają dostrzegać problem dark store'ów. Są pierwsze ograniczenia [TYLKO U NAS]

Holenderskie miasta takie jak Amsterdam i Rotterdam tymczasowo zakazały otwierania nowych dark store'ów i zapowiedziały, że niebawem uregulują kompleksowo tę kwestię. W Polsce, gdzie również mamy do czynienia z szybkim rozwojem quick commerce'u opartego o niewielkie magazyny i błyskawiczne dostawy z nich, miasta i miejscy aktywiści także zaczynają się interesować tym tematem. Choć do sztywnych zakazów - o ile kiedykolwiek zostaną wprowadzone - droga wciąż jest bardzo daleka, to lokalni politycy wprowadzają pierwsze, miękkie ograniczenia, na razie w formie zaleceń. Zarazem samorządowcy podnoszą kwestię braku narzędzi do wprowadzania poważniejszych restrykcji. Portal wiadomoscihandlowe.pl zapytał o tę kwestię urzędników m.st. Warszawy, a także Krakowa, Wrocławia, Poznania i Gdańska.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

2 komentarze

  • benebene 26.02.2022

    Jak wyglądają witryny większości sklepów działających w Polsce?! Praktycznie wszystkie oblepione i zaklejone foliami, ze strach wejść. Jak ktos nie wie, ze zielona folia to Zaba, to nie wejdzie, bo w normalnym kraju tak ZNIECHĘCAJĄCO dla potencjalnych klientów obkleja sie mordownie, magazyny, itd. oraz lokale, do których sie nie wchodzi jak wymienione w artykule sklepy. Polskie miasta już od dawna wyglądają okropnie.

  • Nickt 24.02.2022

    Mnie najbardziej zastanawia kto wymyśla te idiotyczne nazwy firm?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także