29.08.2016/09:09

Ponad 2 mld zł wydali Ukraińcy w tym roku na zakupy w Polsce

Produkty spożywcze i chemia gospodarcza należą do najchętniej kupowanych przez Ukraińców, którzy odwiedzają nasz kraj – wynika z informacji „Gazety Wyborczej”.

Mieszkańcy Ukrainy decydują się na zakupy w Polsce przede wszystkim ze względu na niższe ceny i wysoką jakość dostępnych artykułów. Według „Gazety Wyborczej”, z dokumentów Tax Free umożliwiających zwrot podatku VAT wynika, że od kilku lat najlepiej sprzedają się chemia gospodarcza, materiały budowlane, artykuły spożywcze, w tym owoce i warzywa, mięso, wyroby wędliniarskie, środki higieniczne, sprzęt AGD i RTV, elektronika oraz części i akcesoria do środków transportu.

W ubiegłym roku na dwóch przejściach granicznych na terenie województwa podkarpackiego Ukraińcy złożyli 1,5 mln dokumentów Tax Free, a wartość towarów przewożonych na ich podstawie przekroczyła 2 mld zł. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku wynik będzie jeszcze lepszy.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.