22.09.2021/10:03

Porównywarka kredytów gotówkowych – sprawdź, jak z niej korzystać

Kredyt gotówkowy jest produktem finansowym pozwalającym sfinansować dowolny cel kredytobiorcy. Nierzadko zastępuje specjalistyczny kredyt na samochód, remont mieszkania lub otwarcie własnego biznesu. Natłok ofert może wprawić osoby poszukujące korzystnego kredytu gotówkowego w konsternację. Porównując oferty, warto skupić się na kilku parametrach, co pozwoli wybrać najtańszy kredyt. Podjęcie decyzji ułatwi porównywarka kredytów gotówkowych.

Kredyt na dowolny cel to jeden z najpopularniejszych sposobów finansowania nagłych wydatków. Jest łatwo dostępny, a i formalności związane z jego pozyskaniem są mocno ograniczone. Pojawia się pytanie, jak wybrać najkorzystniejszy kredyt gotówkowy? Odpowiedź można znaleźć na https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe. Oprocentowanie, prowizja, dodatkowe koszty – na cenę kredytu wpływa wiele czynników, o czym trzeba pamiętać. Porównywarka kredytów gotówkowych przyspieszy proces wyboru kredytu oraz pomoże Ci dopasować go do własnych potrzeb.

Porównywarka kredytów gotówkowych – podstawowe informacje

Kredytów gotówkowych udzielają banki i SKOK-i, czasem można znaleźć ten produkt pod nieco zmienioną nazwą, jak np. kredyt na dowolny cel. Zaciągając go, nie trzeba się nikomu tłumaczyć, na co przeznaczymy pozyskane pieniądze. Oferta jest bardzo uniwersalna, dlatego jest jednym z najpopularniejszych produktów dostępnych w bankach.

Kto może wnioskować o kredyt gotówkowy? Zostanie on udzielony osobie, która może wykazać stabilność zatrudnienia i stałość dochodów. Pieniądze wypłacane są nawet już następnego dnia po wizycie w oddziale. Mnogość ofert kredytów gotówkowych sprawia, że wybór wcale nie jest taki prosty. Na szczęście w sieci są dostępne dla każdego porównywarki kredytów, które pozwalają łatwo porównać aktualnie dostępne na rynku oferty i wybrać najlepszą.

Porównywarka kredytów gotówkowych – koszty związane z kredytem

Jednym z najważniejszych kosztów kredytu gotówkowego są odsetki. Oprocentowanie podawane jest w skali roku. Oprócz tego jest jeszcze szereg kosztów dodatkowych, które w zależności od banku mogą być niższe lub wyższe. Zalicza się do nich m.in. prowizja. Pobierana jest ona jednorazowa, w dniu wypłaty kredytu. Choć jest to powszechnie występująca praktyka, są banki, które w ogóle jej nie pobierają.

Do kosztów dodatkowych należy też ubezpieczenie, które przede wszystkim zabezpiecza bank i po części kredytobiorcę. Może się zdarzyć, że bank będzie wymagać również założenia konta osobistego, wtedy trzeba uwzględnić koszty jego prowadzenia.

Odsetki, prowizję, ubezpieczenie i inne koszty uwzględnia porównywarka kredytów gotówkowych. To dzięki niej będziesz mieć czarno na białym, który bank oferuje najtańszy kredyt na rynku.

Jakie formalności trzeba spełnić?

Proces wnioskowania o kredyt gotówkowy jest łatwy i szybki do przeprowadzenia, jednak na decyzję o jego przyznaniu można czekać nawet kilka dni. Zazwyczaj czas oczekiwania wydłuża błędnie wypełniony wniosek lub brak wymaganych dokumentów.

Podstawowym dokumentem, jaki trzeba posiadać, aby móc ubiegać się o kredyt gotówkowy jest dowód osobisty. To na jego podstawie banki weryfikują dane swoich klientów. Banki proszę też o zaświadczenie o wysokości dochodów oraz źródle ich pochodzenia. W najlepszej sytuacji są osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony. W przypadku umowy o pracę na czas nieokreślony lub umowy zlecenie klient może zostać poproszony o dostarczenie wskazanych dokumentów dodatkowych.

Jak szukać kredytu gotówkowego?

Oprócz kosztu kredytu jest jeszcze szereg innych parametrów, na które powinno się zwrócić uwagę, szukając kredytu gotówkowego. Analiza budżetu pomoże ustalić, jaką miesięczną ratę będzie można spłacać bez większych problemów. Przed zaciągnięciem kredytu należy przeanalizować swoje przychody i wydatki, aby realnie ocenić, czy w ogóle stać nas na kredyt.

Zaciągając kredyt, przyjdzie Ci wybrać rodzaj rat: równe czy malejące. Jeśli chodzi o raty równe, jest to stała kwota, natomiast raty malejące stają się coraz niższe wraz z upływem czasu. W drugim przypadku szybciej spłacamy kapitał, a suma odsetek jest niższa, niż w przypadku rat równych.

Dobrze jest też sprawdzić, na jakich warunkach można wcześniej spłacić kredyt gotówkowy. Kredytobiorca ma prawo spłacić całość lub tylko część kredytu z dużym wyprzedzeniem, a bank ma obowiązek w każdej chwili dać mu taką możliwość.

Porównywarka kredytów gotówkowych – ranking 2021

Pomocny w wyborze oferty może okazać się kalkulator kredytowy. Jeśli interesuje Cię najlepsza oferta, porównywarka kredytów gotówkowych pomoże Ci ją wybrać. Na podstawie wybranych kryteriów porównywane są oferty różnych banków, a wyniki przedstawione są w formie czytelnej tabeli. Wystarczy podać kwotę kredytu i okres kredytowania, kliknąć znajdź najlepszy kredyt, a Twoim oczom ukażą się oferty dostosowane do indywidualnych potrzeb.

W rankingu każda oferta jest szczegółowo opisana. Po rozwinięciu informacji o wybranym kredycie zobaczymy szczegóły, w tym:

  • oprocentowanie,
  • liczba rat,
  • prowizja,
  • ubezpieczenie kredytu,
  • suma odsetek w okresie kredytowania,
  • całkowita kwota do spłaty kredytu,
  • przykład RRSO.

Porównanie kredytów gotówkowych zajmie Ci zaledwie krótką chwilę, a dzięki niemu zaoszczędzisz sporo czasu. Szczegółowa i samodzielna analiza wybranych ofert jest dużo wygodniejszą opcją niż odwiedzanie każdej z placówek osobiście czy odbywanie dziesiątek rozmów telefonicznych w celu uzyskania interesujących nas informacji.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.