01.04.2017/11:31

Poseł PiS chce wprowadzenia całkowitego zakazu reklamy alkoholu w Polsce

Poseł PiS Przemysław Czarnecki chce całkowitego zakazu reklamowania alkoholu w Polsce. Poseł zapytał w interpelacji skierowanej do ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła, czy byłoby to możliwe. Jak pisze gazeta P. Czarnecki przekonuje, że obowiązujący dziś częściowy zakaz reklamowania alkoholu jest niewystarczający.

Poseł w interpelacji napisał, że w mediach reklam piwa jest naprawdę dość dużo, w dodatku picie alkoholu jest ukazane jest jako „pewnego rodzaju relaks oraz że powoduje to jeszcze lepsze relacje ze znajomymi”. Jak informuje gazeta.pl P. Czarnecki podkreśla, że "często alkoholizm zaczyna się od niewinnego piwa, które traktowane jest jako napój".

W związku z tym wystosował oficjalne zapytanie do ministra zdrowia, czy byłaby możliwość, aby "w najbliższym okresie" wprowadzić całkowity zakaz reklamowania alkoholu.

Więcej: gazeta.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.