29.05.2021/08:38

Janusz Śniadek, poseł PiS, zapowiada uszczelnienie ustawy o zakazie handlu w niedziele. Koniec z trikiem na placówki pocztowe [TYLKO U NAS]

Jesienią 2021 r. Sejm może się zająć projektem nowelizacji ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele – wynika z wypowiedzi Janusza Śniadka, posła Prawa i Sprawiedliwości, dla portalu wiadomoscihandlowe.pl. Parlamentarzysta, który pilotował prace w Sejmie nad obowiązującą od ponad trzech lat ustawą o niedzielnym handlu, ocenia, że konieczna jest rekcja na coraz śmielsze wykorzystywanie przez sklepy wyjątku od zakazu przewidzianego dla placówek pocztowych. Przypomnijmy, że poprzednia próba uszczelnienia ustawy, podjęta przez PiS pod koniec 2018 r., została zaniechana po pierwszym czytaniu.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich
W ramach Prenumeraty WH Plus także:
 • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
 • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
 • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
 • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
 • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET
Dodaj komentarz

14 komentarzy

 • Nick 01.06.2021

  Państwo bez prawa A jak już coś ustala to do niczego

 • nova 31.05.2021

  W handlu pracuję od 40 lat. Nie mam nic przeciw temu aby w niedziele sklepy były zamknięte ( tak jak w innych europejskich państwach) ale pod warunkiem ,że WSZYSTKIE !!!! bez wyjątków, włącznie ze sklepami na stacjach benzynowych!!!

 • Wątpie 30.05.2021

  Ciekawe jest to, że WH potraficie tak zawzięcie kasować wiele komentarzy, natomiast zostawiacie takie jak np Kaca, Handlowiec - widać, że pisała ta sama osoba, ten sam kontekst i ten sam cel. To są pomówienia, bez żadnej wiarygodności. Z pewnością WH macie możliwość sprawdzenia kto jest właścicielem, udziałowcem Ż. I co i nic z waszej strony, czy taki portal jak WH powinien mieć jakąś linie programową czy może jednak powinien być bezstronny? Pytanie też czy powinien promować patologie w branży? Hmmm
  A ja na pewno nie jestem wielbicielem pana z Torunia a także koncernu Ż - uważam, że ten koncern działa w sposób bardzo negatywny, wręcz patologiczny na pl rynku, co widać po moich wcześniejszych komentarzach.

 • Jaca 29.05.2021

  Śniadek to wielki hamulcowy nowelizacji ustawy. Od wielu lat tylko mówi a nic nie robi. Teraz niby wezmą się na jesień będą omawiać do wiosny. Potem poprawki itd... Wszystko żeby zrobić dobrze Tadeuszowi z Torunia i opóźniać ustawę. Najlepszy to jest w gadaniu

 • Handlowiec 29.05.2021

  śniadek sam sobie może uszczelniać co najwyżej rurę w kiblu, jest pionkiem w pisie i jak mu kaczyński pozwoli to może coś zmienią, ale najważniejsze będzie żeby nie zaszkodzić żabce i rydzykowi

 • Kamil 29.05.2021

  Powinni uszczelnić ustawe tak ,żeby wielkie hegemony nie mogły handlować a polski rodziny handel uwolnić.
  Np. poprzez zastosowania ,że sklepy spożywcze mogą być placówkami pocztowymi ale nie mogą przekraczać np. 200 M2

 • Wątpię 29.05.2021

  do x: Nikt, nigdy tego nie udowodnił, że Ry ma coś wspólnego z Ż. Nie ma na to żadnych faktów czy dowodów. (i trudno zgadnąć skąd się w rzeczywistości wzięły te ploty i jaki miały tak naprawdę cel - może W- Handlowe by ruszyły ten temat ;) .
  A kto jest oficjalnym właścicielem Ż - łatwo sprawdzić.

  Patrząc jaki był gigantyczny jazgot i tak, tak lobbing (na niespotykaną skale w pl mediach, WHandlowe też są pewnie w tym temacie zorientowane)
  przeciwko niehandlowym nd to PIS na pewno nic do wyborów z tym nie zrobi

 • x 29.05.2021

  Już widzę jak ruszą Żabkę, w której udziały ma fundacja Rydzyka czy sklepy, z którymi umowy podpisze Ruch należący do Obajtka. Śniadek, weź się nie ośmieszaj i odejdź na emeryturę.

 • x 29.05.2021

  Już widzę jak ruszą Żabkę, w której udziały ma fundacja Rydzyka czy sklepy, z którymi umowy podpisze Ruch należący do Obajtka. Śniadek, weź się nie ośmieszaj i odejdź na emeryturę.

 • MS 29.05.2021

  Sztuczne zakazy i ograniczanie prowadzenia działalności gospodarczej. Jak na Orlenie czy Lotosie sprzedają alkohol w niedziele to im nie przeszkadza.

 • Wątpię 29.05.2021

  Moim zdaniem z tym zakazem sprzedaży alkoholu to byłby najlepszy pomysł. Nie daliby rady tego ominąć i przy okazji pewna sieć, która rozrosła się w sposób patologiczny dzięki zakazowi nd i która stosuje praktyki bardzo, bardzo patologiczne zarówno dla swoich franczyzobiorców jak i klientów została by dosłownie skoszona. Tylko czy Przadzacy mają i będą mieli odwagę ruszać tą ustawę przed wyborami i tą sieć?

 • Antek 29.05.2021

  Na całą ekipę kasjerów itp. na palcach jednej ręki policzę tych którzy chcą pracować w niedzielę.

 • megan 29.05.2021

  To stań za kasą i pracuj

 • Juliusz_Zoria 29.05.2021

  Nie rozumiem logiki tego zakazu. Skoro konsumenci chcą kupować, detaliści - sprzedawać, pracownicy - pracować. Po co Państwo to zakazuje? Co to za bzdura?

Zostaw komentarz Komentarz dodany pomyślnie - oczekuje na weryfikację

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także