07.01.2019/13:26

Posłowie chcą wyeliminować plastik ze sklepów. Powstał parlamentarny zespół Zerwij z Plastikiem

17 posłów i posłanek Platformy Obywatelskiej-Koalicji Obywatelskiej utworzyło parlamentarny zespół "Zerwij z plastikiem". Parlamentarzyści zapowiadają walkę o to, aby ze sklepów w Polsce zniknęła żywność pakowana w plastikowe opakowania.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Tworzywa.PL 18.01.2019

  Całkowita indolencja, ignorancja i brak zrozumienia istoty rzeczy w temacie roli, znaczenia i wpływu tworzyw sztucznych (nie "plastików") na życie człowieka.
  Myślę, że jako politolog z dyplomem na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego winna Pani zmierzać najwłaściwszą i jedyną możliwą w tym przypadku drogą - staranne odrobienie lekcji CZYM SĄ TWORZYWA sztuczne i jakie mają właściwości (zwłaszcza te w które pakuje się "żywność w hipermarketach"). Jeśli Pani chęci do poszerzenia horyzontów myślowych i wiedzy są tak samo duże jak uprawiana "propaganda" zapraszam do kontaktu. Z chęcią poniesiemy oświaty kaganek na czele... bez względy na to kogo ma "doświetlić"... Pozdrowienia /Red. Naczelny/

 • POgromca 09.01.2019

  Banda POpulistów i przekrętów, zero dobrych intencji tylko POza!
  Plastik rozkłada się od 100 do 1000 lat
  Szkło ponad 4000 lat
  Ciekawe jaką alternatywe dla plastikowych opakowań zaproponują i jaką podwyżkę ich pomysł zaserwuje odbiorcy ostatecznemu.

 • HK 08.01.2019

  A co w zamian? Wycinka drzew, żeby były ekologiczne papierowe torebki?
  Problem może leżeć nie w samym pakowaniu, a w odzysku tych opakowań. Może wywierajmy presję na obywateli, żeby czuli się obywatelami i nie rzucali śmieci byle gdzie (np. do Bałtyku), tylko je segregowali. Wbrew pozorom większość śmieci nadaje się do przetworzenia, np. na energię.

 • gosc 07.01.2019

  Zespol i Pomaska moze wczesniej skonczyc na smietniku POza sejmem .

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.