10.08.2018/10:44

Posłowie: Orlen narzucając franczyzobiorcom zakupy w Eurocashu uderza w polski kapitał!

Grupa 14 posłów - wśród nich m.in. Marek Jakubiak i Jarosław Sachajko - w interpelacji do premiera Mateusza Morawieckiego zapytała o narzucanie przez PKN Orlen franczyzobiorcom tej firmy współpracy z Eurocashem. Odpowiedź na interpelację już wpłynęła, jednak nie odniesiono się w niej bezpośrednio do któregokolwiek z pytań posłów.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

8 komentarzy

 • Daro 22.08.2018

  Widzę że piszą tutaj chyba kierownicy Eurocashu , po wynikach jakie ma EC to nie długo Orlen będzie szukał nowego dostawcy. Na marginesie jak PIS taki patriotyczny to powinien wręcz zakazać zakupu w EC.

 • Przyszły emeryt 14.08.2018

  Akcjonariuszami a zatem współwłaścicielami Eurocashu są polskie fundusze emerytalne (PZU, PKO ...). Więc wsparcie Eurocashu to jest działanie również na korzyść polskich funduszy i polskich emerytów, którym te fundusze będą wypłacały emerytury z tego co Eurocash zarobi.

 • lech 14.08.2018

  Przy tych wynikach EC, to długo nie powożą

 • Handlowiec 13.08.2018

  No tak, posłowie z Kukiz'15, niech zgłoszą jeszcze skargę, ze franczyzobiorcy lokali np. McDonalds nie mogą kupować kotletów klepanych w kuchni u cioci Krysi, tylko muszą brać te narzucone przez firmę.Taki cyrk.
  Ludzie- franczyzobiorca biorąc znak ORLEN ma dużo większe obroty w sklepie. I taka jest umowa, że za znakiem musi iść jakość dostaw, która była wynegocjowana na linii ORLEN - Eurocash. A jak franczyzobiorcą się nie podoba ORLEN i dostawy EC, niech zrezygnują z narodowego dostawcy paliw i przejdą na swoje. Zobaczymy ile zarobią. To są takie same rewelacje jak z zakazem handlu w niedzielę - jednak to najmniejsi najwięcej stracili!

 • Blick 13.08.2018

  A pan spadochroniarz Obajtek miał być takim patriotą! Dlaczego teraz oszukuje Polaków i kuma się z obcym kapitałem. Kasa i jeszcze raz kasa?

 • Piotr 12.08.2018

  Jest to ratowanie Eurocashu, układy , układziki..
  " Zreszta co złego w dostawach z Eurocashu?" . Oczywiście że nic. Ale narzucanie jednego dostawcy to co innego.
  " inwestor mocno wspierający to co Polskie i inwestujący większość w Polsce." Proszę poczytać o działaniach Eurocashu wobec kontrahentów, pracowników, w internecie dużo tego
  "Poza tym połowa firmy jest w rękach polskich właścicieli." Luis ma 43% , z nikim się nie liczy. Pozostali są bardzo rozproszeni nie stanowią siły.

 • Ludowy obserwator 11.08.2018

  Zreszta co złego w dostawach z Eurocashu? Gość zainwestował w Polsce i zamiast wdzięczności spotyka go ostracyzm i niechęć. Stworzył sieć zaopatrująca tysiące małych lokalnych sklepów które bez Eurocashu dawno by padly( duża ich cześć). Firma ktora od lat popiera tylko to co Polskie i tylko w Polsce inwestuje.... skąd ta niechęć? Jestem za polskim kapitałem,ale tutaj jest akurat obcy inwestor mocno wspierający to co Polskie i inwestujący większość w Polsce. Poza tym połowa firmy jest w rękach polskich właścicieli.

 • Franczyza1 10.08.2018

  To dopiero ciekawe, jacy to franczyzobiorcy Orlenu ubrali posłów w swoje rozgrywki. Wiadomo, że centralne dostawy dają ujednolicenie oferty dla klienta, a im więcej niezależności ma właściciel stacji, tym większy bałagan w sieci.
  A Orlen, jak nie zrealizuje zakupów albo promocji, to w efekcie mniej zarobi.

  Dziwne rozgrywki i wciąganie posłów w prywatne biznesiki kilku panów...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.