17.06.2019/13:15

Carrefour Polska z gigantyczną inwestycją, która pozwoli sieci lepiej obsłużyć sklepy i klientów e-grocery

Przedstawiciele firm Panattoni Europe i Carrefour Polska wmurowali kamień węgielny pod budowę największego centrum logistycznego francuskiej firmy w naszym kraju. Będzie to obiekt o charakterze BTS i powierzchni ponad 63 600 mkw. Inwestycja powstaje w Polsce Centralnej, w Rawie Mazowieckiej. Zakończenie prac budowlanych zaplanowane jest na koniec 2019 r.

To już druga po Bydgoszczy wspólna inwestycja magazynowa sieci Carrefour realizowana przez fimę deweloperską firmy Panattoni Europe. Obiekt o metrażu ponad 63 600 tys. mkw. powstaje na ponad 20-hektarowej działce w Rawie Mazowieckiej. Część magazynowa zajmie 61 500 mkw. i zostanie podzielona na różne strefy, w tym temperaturowe. Biura i pomieszczenia socjalne zaplanowane zostały na 2100 m kw.

Inwestycja w Rawie Mazowieckiej będzie trzecim centrum dystrybucyjnym w obecnym łańcuchu dostaw Carrefour Polska, z którego obsługiwane będą przez ID LOgistics wszystkie formaty stacjonarne sieci w środkowej i wschodniej Polsce. Ukończenie całego obiektu przewidziane jest na IV kw. 2019 r. z wcześniejszym dostępem najemcy już we wrześniu. Umowa najmu została podpisana na 10 lat.

Centrum dystrybucyjne dla Carrefour Polska w Rawie Mazowieckiej to już druga inwestycja realizowana dla tego najemcy. Pierwsza powstała na przełomie 2016 i 2017 roku w Bydgoszczy i liczy blisko 38 200 mkw. - Centrum dystrybucyjne dla firmy Carrefour w Polsce Centralnej to strategiczne przedsięwzięcie, które ma określone założenia i cele - podkreślił Marek Dobrzycki, dyrektor zarządzający Panattoni Europe

- Nowe centrum dystrybucyjne w Rawie Mazowieckiej da nam możliwości wprowadzania automatyzacji części procesów i zmniejszenia ilości kilometrów przejeżdżanych przez samochody z dostawami, co pozytywnie wpłynie na zmiany w naszej sieci logistycznej. Od 2020 roku z tego obiektu będziemy obsługiwali sklepy w Polsce Centralnej, oferując, w co mocno wierzymy, lepszą obsługę naszym klientom w sklepach stacjonarnych, jak i robiącym zakupy przez internet - tłumaczy Adam Grochal, Dyrektor Supply Chain Carrefour Polska

Nowa inwestycja dla Carrefour Polska powstanie w Polsce Centralnej, pod Rawą Mazowiecką, która jest obecnie jedną z najbardziej pożądanych lokalizacji w branży. Sam obiekt będzie znajdować się tuż przy drodze ekspresowej S8, która przebiega od Wrocławia do Białegostoku i 100 km od skrzyżowania autostrad A1 z A2. Położenie w połowie drogi pomiędzy Łodzią a Warszawą z dostępem do najważniejszych szlaków komunikacyjnych sprawi, że najemca będzie mógł w pełni zrealizować strategiczne założenia obsługi największych swoich rynków – Polski Centralnej i Wschodniej.

Dodaj komentarz

4 komentarze

 • patriota 20.06.2019

  Brawo dla władz gminy Czerniewice za ściągnięcie inwestorów. Inwestycja miała na początku powstać w gminie Rawa Mazowiecka, a jednak się udało.

 • Nicky 19.06.2019

  Do rawianin: Obiekt jest zlokalizowany w Podkonicach Dużych, gmina Czerniewice, powiat tomaszowski. Prace budowlane rozpoczęły się w kwietniu.

 • kerfur_polska 18.06.2019

  no skoro tak to rezygnujemy z budowy w rawie

 • rawianin 18.06.2019

  Cele i założenia Pana Marka Dobrzyckiego nie interesują rawian. My mamy własne cele i założenia, z którymi jest nam nie po drodze. Nigdy nie zgodzimy się na wybudowanie tego kompleksu w Rawie.

Zostaw komentarz Komentarz dodany pomyślnie - oczekuje na weryfikację

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.