16.11.2018/11:29

Powstał pierwszy Bricomarché w Dąbrowie Górniczej

14 listopada br. oficjalnie rozpoczął działalność sklep Bricomarché przy ul. Legionów Polskich 38B. w Dąbrowie Górniczej. Jest to pierwsza placówka sieci w tym mieście oraz 154. w Polsce.

– Od 14 listopada br. klienci mają do dyspozycji sklep o powierzchni 1,6 tys. mkw. Natomiast na wiosnę planujemy rozbudowę naszego marketu i otworzenie kolejnych jego elementów: ogrodu oraz wiaty budowlanej. Niemniej już teraz nasza oferta asortymentowa pozwoli klientom przygotować się do wszystkich prac związanych z domem i ogrodem. Co więcej, Bricomarché zapewnia kompleksowe wsparcie od profesjonalnych doradców – mówi Marek Grajewski, właściciel sklepu Bricomarché w Dąbrowie Górniczej.

Jak podkreśla Grupa Muszkieterów, właściciel Bricomarché, uruchomienie nowego supermarketu typu „dom i ogród” w Dąbrowie Górniczej oznacza około 24 nowe miejsca pracy oraz dodatkowe dochody do budżetu miasta z podatków, ponieważ każdy sklep jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, zarejestrowaną w miejscowym urzędzie, więc podatki płacone są lokalnie – w miejscowości, w której działa dana placówka. Planowana jest ponadto współpraca z lokalnymi dostawcami i akcje społeczne dla mieszkańców.

– Mieszkańcy regionu z pewnością odczują pozytywne efekty obecności sklepu. Bricomarché w Dąbrowie Górniczej zaoferuje klientom około 24 tys. artykułów z 4 działów: budowlanego, majsterkowania, ogrodu i dekoracji. Część z oferowanych produktów pochodzi od lokalnych dostawców, m.in. rośliny. Jest to już trzecia lokalizacja Bricomarché uruchomiona w czwartym kwartale 2018 roku. Do końca roku planujemy otworzyć kolejne dwa markety – mówi Eliza Orepiuk-Szymura, dyrektor komunikacji i informacji Grupy Muszkieterów.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.