18.09.2017/12:09

Powstanie Państwowej Inspekcji Bezpieczeństwa Żywności jest zagrożone?

Projekt ustawy o Państwowej Inspekcji Bezpieczeństwa Żywności został wycofany z prac parlamentarnych - informuje Zbigniew Król, podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia. Jednak na stronie internetowej Sejmu próżno szukać informacji na ten temat. Przy projekcie ustawy o PIBŻ wciąż widnieje status "skierowany do pierwszego czytania na posiedzeniu Sejmu".

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

2 komentarze

  • DDR3 17.01.2018

    Były Minister Zdrowia już wystarczająco namieszał, aby jak najszybciej wrócić do tego projektu o Państwowej Inspekcji Bezpieczeństwa Żywności. Dlaczego w Polsce mądre projekty prawne i organizacyjne mają problem ustawodawczy? Krótko. Chodzi o stołki i wpływy, a nie dobro społeczeństwa.

  • Jakub 12.01.2018

    Konsolidacja inspekcji nadzorujących żywność wciąż się przedłuża, gdyby na czele ministerstwa rolnictwa stanął np.Z. Ziobro, sprawny zdecydowanie działający fachowiec nastąpiła by dobra zmiana i tutaj, niestety zespolenie inspekcji jest nie na rękę wielu, którzy mają w tym interes /własny/, aby ten proces przeciągnąć , a przynajmniej ile się da przedłużyć w czasie, szkoda że nie dostrzega tego premier M.Morawiecki.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.