07.08.2018/14:31

Powstanie polska agencja ratingowa

Giełda Papierów Wartościowych, Polski Fundusz Rozwoju oraz Biuro Informacji Kredytowej chcą utworzyć Instytut Analiz i Ratingu - pierwszą polską agencję ratingową. Wniosek w tej sprawie jest już w UOKiK.

Jak poinformowały firmy, celem nowego podmiotu będzie stworzenie silnej, polskiej agencji ratingowej, oferującej usługi nadawania ratingów publicznych lub prywatnych. Oprócz tego IAIR zajmie się sporządzaniem raportów analitycznych i sektorowych m.in. w zakresie analiz i ocen ryzyka

- Długofalowym celem przedsiębiorców uczestniczących w koncentracji jest zwiększenie znaczenia rynku długu w finansowaniu gospodarki oraz poprawa jakości polskiego rynku kapitałowego poprzez ułatwienie wyceny ryzyka związanego z inwestycjami w dłużne instrumenty finansowe - brzmi fragment komunikatu.

IAIR będzie całkowicie zależny od Giełdy Papierów Wartościowych. Zanim zacznie działalność ratingową, będzie musiał zostać zarejestrowany przez Europejski Nadzór Giełd i Papierów Wartościowych.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.