14.11.2016/10:37

Powstanie trzykrotnie mniej dyskontów niż trzy lata temu

Maksymalnie 100 dyskontów zostanie otwartych w Polsce w 2016 r. Jeszcze w 2013 r. było ich trzykrotnie więcej – informuje „Forsal”.

Z danych „Forsala” wynika, że dyskonty od co najmniej dekady nie rozwijały się tak wolno jak obecnie. Od stycznia do września cztery sieci działające na rynku spożywczym (Biedronka, Lidl, Netto, Aldi) wzbogaciły się łącznie o 67 placówek. Do końca roku segment ten wzrośnie najwyżej o 100 sklepów. Oznacza to spadek o 26,5 proc. względem ubiegłego i aż o 71,2 proc. względem rekordowego 2013 r.

Powodem jest m.in. zbliżanie się do maksymalnego nasycenia tym formatem, szacowanego – według różnych danych – na 4-5 tys. punktów. Eksperci cytowani przez „Forsal” wskazują także na rosnący popyt na lepszej jakości towary oraz groźba wprowadzenia podatku handlowego.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • cieszmy się !!!!!! 20.11.2016

    Cieszyć to można by się było jakby PIS ich całkiem wywalił z POLSKI !!! Ale na obietnicach się zawsze kończy - wszystko sprzedane obcym.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.