28.09.2021/12:00

Pożegnanie z Tesco – felieton nostalgiczny [ZDJĘCIA]

Moje osiedlowe Tesco formatu Express było tu, odkąd się wprowadziłem w te okolice – jeśli dobrze pamiętam, przejęło lokal po wycofującej się z Polski sieci Leader Price. Pewnie z ćwierć wieku minęło. Srebrny jubileusz, rzec można. Czas się pożegnać. Z łezką w oku, co tu kryć.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

6 komentarzy

 • Piotr i Pawel 04.10.2021

  Tesco rozwalili Polacy - wlasne interesy i obstawianie sie klakierami . Dziela dokonczyli Angole - no takich filozofow jak mialo Tesco nie zapomne : Miettus , Brodaty Darek i Korrky - najwspanialsi ludzie na tej planecie do bankructwa kazdej firmy !

 • Arek 30.09.2021

  W Czechach tez jest format Extra.

 • Nickt 30.09.2021

  @Max48 Tesco Extra to właśnie w UK. To co było w Polsce jest bez porównania do potężnych i eleganckich sklepów Tesco na Wyspach. Głównym powodem zniknięcia Tesco z Polski były chore decyzje kadry zarządzającej zdalnie, to była ekipa bezpośrednio z UK. Byli całkowicie oderwani od rzeczywistości, np. pamiętam moją walkę o cenę serków topionych (bardzo smacznych), które nagle z 1.20zł poleciały na 1.90zł (dokładnie te same, najtańsze serki). Po gigantycznej burzy na infolinii, gdzieś po miesiącu, serki powrócily do dawnej ceny. I takich akcji robili mnóstwo z różnymi towarami. Tak jakby ktoś siedział i się bawił na zasadzie "a Polakom zrobimy wałek i podniesiemy cenę produktu X o 50% bo jest za tanio". Stopniowo zarżnęli takim sposobem handel, klienci doszli do wniosku, że to bardzo drogi sklep i odpłynęli do Biedronek. Natomiast jakość dostaw domowych Tesco - do tej pory nie do pobicia!

 • Mario 29.09.2021

  Niestety tak , przykro patrzeć na śmierć kiedyś tak zdrowego organizmu 🥲

 • Max48 29.09.2021

  W Polsce nie było formatu Express, tylko Extra.
  Express był tylko jeden testowy w budynku siedziby Tesco w Krakowie. Tesco Extra to hipermarkety po remoncie chyba 10 lat temu przemianowane na Tesco Extra.
  Format Express rozwijają chyba tylko w UK, Irlandii i na Węgrzech.

 • D Cheekybastard 29.09.2021

  Podobne odczucia co Tesco Kapelanka -kiedyś ogromny wybór alkoholu z całego świata whisky, wina, piwa ,świetne promocje na zabawki ,chemię ,gdy przyszedł czas restrukturyzacji za "Drake" sklep stał się beznadziejny...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także