20.04.2020/10:18

Praca w Biedronce. Liczba telefonów na infolinię rekrutacyjną wzrosła o 100 proc.

W związku z pandemią koronawirusa, sieci spożywcze odnotowują ogromny wzrost zainteresowania możliwością podjęcia pracy w ich sklepach lub centrach dystrybucyjnych. W samej tylko sieci Biedronka liczba telefonów wykonywanych na infolinię rekrutacyjną wzrosła o 100 proc.

O sprawie informuje "Dziennik Bałtycki". Powyższa statystyka odnosi się do minionych trzech tygodni, a więc okresu od 30 marca do 17 kwietnia. W tym okresie liczba zapytań rekrutacyjnych przez telefon była dwukrotnie wyższa niż w analogicznych okresach poprzedzających.

Również przedstawiciel Kaufland Polska w rozmowie z "DB" zdradza, że liczba osób zainteresowanych pracą w sieci wzrosła w ostatnich tygodniach. Nie zdradza jednak, jak bardzo.

Przypomnijmy, że Grupa Eurocash ogłosiła na początku kwietnia plan zatrudnienia ponad 2 tys. pracowników w całej Polsce. Są oni poszukiwani do sklepów (tak własnych, jak i franczyzowych), hurtowni oraz centrów dystrybucyjnych Eurocashu.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Och 21.04.2020

    Niektórzy moi pracownicy, którzy mają wolne od 14.03 też tam aplikowali. Dwóch pracuje w B, jak się dowiedziałem, to mnie szlag.... Kto będzie im płacił chorobowe, jak wrócą chorzy. Co bediez jak zaraża innych pracowników? Pazerność ludzka. I oczywiście chcą wrócić. Zresztą mają umowy. Muszę raz dwa trzy znałeść zł im zajęcie

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.