10.07.2018/14:09

Pracownicy Aldik Nova wchodzą w spór zbiorowy z pracodawcą i grożą strajkiem

Związkowcy z organizacji zakładowej NSZZ Solidarność w Aldik Nova ogłosili 27 czerwca, że wchodzą w spór zbiorowy z pracodawcą. W imieniu pracowników zakładu związkowcy zgłosili pracodawcy postulaty płacowe, socjalne oraz żądania z zakresu przestrzegania praw i wolności związkowej.

Pracownicy Aldik Nova skarżą się, że od wielu lat zarobki w firmie są bardzo niskie. Ponadto pracodawca od wielu lat nie dokonuje indeksacji kwoty ekwiwalentu za pranie i konserwację odzieży roboczej. Związkowcy zarzucają też brak właściwego poszanowania praw i wolności związkowych.

„Pracownicy Aldik Nova Sp. z o.o. w zdecydowanej większości zarabiają mniej od załóg zatrudnionych w innych sieciach handlowych. Oczekiwania Pracodawcy co do jakości naszej pracy rosną, a płace stoją od wielu lat w miejscu. Fakt, że płace załogi Aldik po latach ciężkiej i lojalnej pracy zbliżone są nadal do poziomu minimalnego wynagrodzenia jest dla pracowników bardzo krzywdzący i upokarzający” – czytamy w komunikacie.

Związkowcy przekonują, że prowadzone z pracodawcą rozmowy nie przyniosły oczekiwanego rezultatu. W zakresie dwóch najważniejszych postulatów pracowniczych, tj. podwyżki miesięcznej płacy zasadniczej o 500 zł oraz podwyżki miesięcznego ekwiwalentu za pranie odzieży roboczej do kwoty 60 zł nie padły ze strony pracodawcy żadne propozycje pozwalające na zbliżenie stanowisk i zawarcie porozumienia z NSZZ Solidarność.

Organizacja zakładowa NSZZ Solidarność uprzedza zarząd Aldik Nova, że w celu zabezpieczenia słusznych interesów załogi zamierza użyć wszelkich ustawowych narzędzi protestu, ze strajkiem włącznie.

Dodaj komentarz

3 komentarze

 • zdziwiony klient ALDI 12.07.2018

  Jestem zdziwiony, że koncern ALDI nie widzi w nazwie tych marketów podobieństwa. Bo gdybym nie przeczytał w Google, że to litewskie markety, myślałbym, że to markety sieci ALDI.

 • Burdal 12.07.2018

  nareszcie emperia,stokrotka aldik sprzedane litwini kupili polacy to nie murzyni!!!!!! Kali spadAJ !!!!!!TWÓJ Czas dobiegł końca !!!

 • sydney 11.07.2018

  Wierzcie Solidarności - wyjdziecie jak Zabłocki.....
  Rozmawiajcie z władzami o swych prawach etc., po co wam te tzw. związki ?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.