05.01.2022/12:30

Pracownicy handlu również w pułapce Polskiego Ładu. Pensja w styczniu może ich niemile zaskoczyć, jeśli nie złożyli PIT-2!

Podatkowe reformy w ramach Polskiego Ładu przeforsowanego przez Prawo i Sprawiedliwość zaliczyły spektakularny falstart. Nauczyciele, którzy pensję otrzymują nie na koniec miesiąca, lecz na początku, alarmują o znacznych obniżkach wynagrodzeń, sięgających ponad 400 zł. To konweksencja bałaganu, szybkiego przepychania ustawy przez parlament i braku rządowej kampanii, która informowałaby o skomplikowanych aspektach Polskiego Ładu, zamiast propagandowo wychwalać zmiany. Uwaga, pracownicy branży handlowej również mogą dostać w styczniu wypłatę niższą niż w grudniu! Podpowiadamy, jak tego uniknąć.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

2 komentarze

 • Sąsiad sąsiadki 10.01.2022

  Kochana, nawąchałaś się geranium. Pracujesz w handlu i od dawna mieliście wszystko wyjaśnione? Skoro nawet dziś rząd sam nie rozumie nic z tego, co sam wprowadził? Dopilnowano aby dokumenty zostały złożone? Skoro nawet MF finansów dopiero się zorientowało, jakiego babola strzeliło?
  Kochana Sąsiadko, chyba Twoja kotka myziała się z kocurem Prezesa i przyniosła Ci jakąś demencję. Albo to Twoje geranium to Cannabis indica

 • Sąsiadka 09.01.2022

  Bzdura totalna . Pracownicy sieci handlowych skorzystają na Polskim Ładzie i już wiedzą ile .To co wydarzyło się wśród nauczycieli to wina księgowych ,że ktoś miał błędnie naliczone wynagrodzenie . Pracuję w handlu i od dawna mieliśmy wszystko wyjaśnione oraz dopilnowano aby dokumenty były złożone w odpowiednim terminie .Ostatnio piszecie informacje na poziomie O...... .

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także