17.05.2021/13:42

Pracownicy sklepów wielkimi beneficjentami Polskiego Ładu. Program 150+ dla kasjerów

Nawet o 150 zł więcej "na rękę" zarabiać będą miesięcznie pracownicy handlu w związku ze zmianami podatkowymi ogłoszonymi w sobotę przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego - o ile Polski Ład wejdzie w życie. Sprzedawcy-kasjerzy zatrudnieni na umowie o pracę prawdopodobnie będą jednymi z największych beneficjentów zmian planowanych przez obecny rząd.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Specjalną cenę promocyjną do dnia startu Retail & FMCG Congress;
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
Dodaj komentarz

7 komentarzy

 • Gruby 20.05.2021

  Z hasłami obrony Polskiego Handlu przed kapitałem zagranicznym na ustach PIS szedł 6 lat temu do władzy , wspierał te hasła Andrzej Duda który niewielką różnicą głosów zasiadł n tronie... a teraz , pokazali Nam środkowy palec -Ci którzy sobie jakoś radzą w handlu .....dostaną 9 % od zysku jako nagrodę że mają zaszczyt wspierać np Telewizję Polską , Telewizje Trwam , czy intytucje Ojca Rydzyka .... Rozdawnictwo trwa i nikt nie ma na tym kontroli... nawet żelazny Marian wymięka .... nie może się doliczyć... Kadra menedżerska z Biedry , Lidla dostanie nagrody ze swojej centrali w Lizbonie , Stutgarcie , czy Paryżu.... z usmiechem na twarzy zapłacą 1,4 % od obrotu podatku handlowego ... i tak sie broni Polski Handel .... przed potęgami zachodu....

 • Nick 19.05.2021

  A jak zabierali ludziom 50% pensji ZUS-em tak zabierają dalej. Ludzie jednak mają już tak wyprane berety, że tego nie rozumieją. Ogólnie, poza kasjerami, wszyscy za ten "ład" zapłacą. A zabranie, cichaczem, odliczenia zdrowotnego od podatku to chory skandal. To jest kolejny skok na kasę Polaków i podwyżka podatków, a nie żaden ład. No ale zdaniem Morawieckiego przecież Polacy mieli pracować za miskę ryżu, więc tak będzie.

 • Krecik 19.05.2021

  Przy zarobku 3 tysiące to 150 złotych więcej już po roku zeżre inflacja , którą napędza pis i jego sługa Glapiński. Przy realnej 5% inflacji to 5% od 3 tyscy to właśnie 150 PLN. Ale pisowców zatrudnionych w spółkach państwowych to nie interesuje bo ni zatrudniają hordy znajomków i dają im pensje po kilkadziesiąt tysięcy.

 • Jan 19.05.2021

  Dąży to do likwidacji MŚP , sklepów rodzinnych , małych biznesów różnych branż . Czyli wspieramy nadal tych , którzy wyprowadzają podatki z Polski .Miliony wypływają z kraju , a oni jeszcze tam zatrudnionych wynagradzają dodatkowo. Chwalą Lidl , Biedronki i ekspedientki tam pracujące . Zamiast wspierać swoje Małe Firmy gdzie to one w zasadzie płacą najwięcej podatków , Vat , to oni robią tak aby je zniszczyć . Potem karzą te molochy za oszukiwanie klientów co do stosowanie taktyk dostawcom Polskim , owoce i warzywa są od Polskiego rolnika , a nie są Regulaminów nie ma na stronie odnośnie promocji itd. . UOKIK ukarał już Biedronkę na miliard złotych kary. A teraz z naszych podatków będą dokładać tym , którzy tam pracują . Hipokryzja już sięga granic . Duży się obroni , a mały ?MŚP to nie obywatele tego kraju ciężko pracujący ?Nie mający weekandów itd. Oby tak dalej . Zniknie wam przedsiębiorczość rodzinna wspaniała władzo.

 • HK 18.05.2021

  Panie autorze, żeby rząd, nad którego pomysłami nie kryje Pan zachwytu, dał jednym, musi zabrać drugim. Zabierze klasie "średniej"(?), czyli np. osobom prowadzącym jednoosobową działalność i wyjdzie na to, że pracownik będzie zarabiał więcej niż pracodawca. A jeśli przedsiębiorca będzie chciał więcej zarobić, to mu się więcej zabierze. To nie jest polityka prorozwojowa dla gospodarki, tylko program wyborczy, Byle zostać u żłobu i żeby różne szwagry mogły dalej doić ten kraj i nas. Spadam do Czech.

 • Oko 17.05.2021

  "Nawet o 150 zł więcej "na rękę" zarabiać będą miesięcznie pracownicy handlu ... "A inni, nie handlowcy, którzy mają na rękę minimalna to nie będą zarabiać wiecej? A potem jeszcze frazesy o tym ile w lidlu i biedronce kasjerki "mogą" zarobić. Co ty dziennikarzu wiesz o pracy w handlu? Tyle ile ci podpowiedza co masz napisac.

 • Polski ład 17.05.2021

  A co w tym polskim syfie z mikroprzedsiebiorcami.....będą musieli uciekać za granicę bo ten tzw polski Ład dyskryminuje jawnie małych przedsiębiorców.przyjdzie nam pracować i płacić podatki na emigracji....i za co wtedy Polski ład utrzyma swoich popleczników?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także