11.03.2016/16:47

Pracownicy Tesco chcą 200 zł podwyżki. Napisali list do prezesa grupy

Działająca przy Tesco Polska organizacja związkowa NSZZ "Solidarność" zaprezentowała zarządowi sieci swoje postulaty podwyżkowe na rok 2016. Związkowcy domagają się m.in. podwyżki wynagrodzeń o 200 zł dla pracowników podstawowych oraz kierowników stoisk i ich zastępców. Wyższa pensja miałaby obowiązywać od 1 lipca br.

Oprócz tego członkowie związku zawodowego domagają się wprowadzenia premii frekwencyjnej w wysokości 150 zł brutto. Miałaby ona być uzależniona od 100 proc. obecności w pracy. Związkowcy zastrzegają jednak w piśmie skierowanym do zarządu, że chcą, aby dni wolne wynikające z kodeksu pracy, takie jak urlop wypoczynkowy, urlop na żądanie czy prawo do odbioru dwóch dni wolnego w celu opieki nad dzieckiem, nie były uwzględniane przy wyliczaniu frekwencji.

Kolejny postulat "Solidarności" to wprowadzenie tzw. nagrody jubileuszowej. Miałaby ona być przyznawana za przepracowanie 5, 10, 15, 20, 25, 30, 35 i 40 lat pracy. Nagroda jubileuszowa polegałaby na wypłacie w wysokości od 50 proc. do 400 proc. (w zależności od stażu pracy) podstawowego wynagrodzenia brutto.

List ze wszystkimi żądaniami związkowców wysłany został do prezesa Tesco Davida Morrisa.

Źródło: solidarnosc-tesco.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.