24.04.2020/09:27

Pracownicy brytyjskiego Tesco zostaną przetestowani pod kątem COVID-19

Dobrowolne testy będą dostępne dla około 200 pracowników i będą odbywać się po rozmowach między szefami supermarketów a rządem – podaje dailyrecord.co.uk.

Władze Tesco zapowiedziały, że pracownicy sklepu zaczną otrzymywać testy na koronawirusa, gdy rząd zwiększy wysiłki w zakresie testowania obywateli. W liście do klientów dyrektor generalny Dave Lewis napisał, że Tesco rozpocznie testy swoich pracowników w jednym regionie Wielkiej Brytanii.

Dobrowolne testy będą dostępne dla około 200 pracowników i będą odbywać się po rozmowach między szefami supermarketów a rządem. Przedstawiciele sieci dodają, że testy będą przeprowadzane tylko dla "krytycznych" pracowników, którzy obecnie doświadczają objawów lub dla tych z objawami, którzy mieszkają z "krytycznymi" pracownikami.

Tesco przyznało, że około 41 000 pracowników jest nieobecnych w pracy, ale liczba ta stale spada. Sieć przyznała również, że zrekrutowała 50 000 pracowników tymczasowych, aby wypełnić lukę i utrzymać działanie operacji.

Sieć przekaże 15 mln funtów na żywność grupom społecznym i bankom żywności w ciągu najbliższych 12 tygodni, oprócz bieżącej comiesięcznej darowizny posiłków o wartości 3 mln funtów. Lewis powiedział ponadto, że żadne z tych działań nie byłoby możliwe bez wsparcia współpracowników, ani cierpliwości i zrozumienia klientów.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Pracownik tesco 24.04.2020

    Aaa ... Tak są mierzone

  • Aaa 24.04.2020

    A czy w polskich Tesco mierzone są choć temperatury pracownikom?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.