27.09.2016/20:39

Prawie 14000 sklepów w Grupie Eurocash

Wspierane przez Eurocash  franczyzowe i partnerskie sieci detaliczne zrzeszają już blisko 14000 niezależnych sklepów działających pod takimi markami jak Abc, Groszek, Delikatesy Centrum, Lewiatan, Euro-Sklep czy Gama.

Samych sklepów Abc działa w ramach grupy prawie 8300. Sieć Abc chce przekroczyć w przyszłym roku liczbę 9000 sklepów. Można założyć że będzie to jednak znacznie więcej, jeśli na koniec tego roku pod tym szyldem ma działać ok. 8500 placówek, a sieć każdego roku otwiera ponad 1000 sklepów.

Sieć supermarketów Delikatesy Centrum to ponad 1060 placówek. Jak informowały (w sierpniu) władze Grupy Eurocash, Delikatesy Centrum chcą do końca roku 2016 zwiększyć liczbę sklepów funkcjonujących pod tym szyldem o 60-80 placówek.

Wojciech Kruszewski, prezes spółki Lewiatan Holding, która organizuje Polską Sieć Handlową Lewiatan zapowiedział w czerwcu br., że już wkrótce otworzy 3000. sklep. Jednocześnie dodał, że w tym roku ma nadzieję na dwucyfrowy wzrost obrotów w porównaniu do roku ubiegłego.

Potencjał do rozwoju ma także projekt pod nazwą Partnerski Serwis Detaliczny, który rozwija program współpracy ze spółdzielniami spożywców Społem w całym kraju. PSD to obecnie ponad 80 spółdzielni Społem, prowadzących łącznie ok. 700 sklepów.

Dystrybutor zapowiedział ostatnio przyspieszenie w rozwoju swoich innowacyjnych projektów, czyli 1minute (sklepy convenience), Inmedio (saloniki prasowe), Abc na kołach (sklepy mobilne), czy Duży Ben (sklepy z alkoholem). Już wkrótce na rynku ma ruszyć kilkadziesiąt kolejnych sklepów 1minute, a oferta franczyzowa ma trafić do potencjalnych partnerów. Do 2019 r. firma chce uruchomić w Polsce i regionie ok. 200 saloników prasowych Inmedio (testowane są nowe koncepty), już wkrótce do franczyzobiorców trafi też projekt Duży Ben (obecnie projekt jest w testach). W przypadku sklepów mobilnych Abc na kołach władze Grupy widzą potencjał rozwoju nawet na kilkaset placówek handlowych.

Grupa Eurocash to największa w Polsce firma zajmująca się hurtową dystrybucją produktów żywnościowych oraz organizacją franczyzowych sieci detalicznych.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.