11.06.2019/16:29

Premier Mateusz Morawiecki: Płaca minimalna w 2020 r. wzrośnie do 2450 zł

W 2020 r. płaca minimalna w Polsce wynosić będzie 2450 zł brutto miesięcznie - zadeklarował we wtorek premier Mateusz Morawiecki w filmie opublikowanym na kanałach społecznościowych KPRM. - To wzrost o 700 zł od początku naszych rządów - dodał.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

8 komentarzy

 • Juren 12.06.2019

  Premier to bajkopisarz i czarodziej, ciemny lud to kupi. A małe firmy niech się zwija, zamiast chronić ten sektor.to lepiej go dobić, niech rekiny z obcym kapitałem żerują na naszym kraju, a my, my za białych inaczej. To chwyty poniżej pasa cwaniactwo do potęgi entej PiSdzielswo.!!!

 • ja nie mogę 12.06.2019

  " Płaca minimalna nie oznacza już minimum zaangażowania ze strony państwa"
  Nie no k...wa szacun :). Ile Państwo to kosztowało? :):):)

 • przedsiębiorca 12.06.2019

  Żenujący poziom inteligencji i manipulacji ... Daliśmy? Kto i komu???
  100 % kosztów tego co "daliśmy" ponoszą pracodawcy. Państwo genialnie na tym korzysta. Zwiększone wpływy z pod. doch. i ZUS.
  Ten człowiek powinien mieć zakaz wypowiadania się publicznie.

 • Juren 12.06.2019

  Fajnie dawać nie ze swoich - co na to małe przedsiębiorstwa, czy pan premier bierze to pod uwagę. Myślę że nawet przez myśl jemu to nie przeszło.

  Mały przedsiębiorca.

 • Rogu 11.06.2019

  Jak zlwidujemy ZUS i NFZ to wtedy każdemu i pracownikowi pracodawcy będzie się opłacało pod warunkiem że składa na ZUS i NFZ będzie w dyspozycji pracownika i to on zdecyduje w jak firmie się ubezpieczy

 • kj 11.06.2019

  Arek tak sie własnie zbiera głosy, co on Ci da tak naprawdę? narzuci pracodawcom większe wynagrodzenia, za tym pojdzie wyzszy podatek i zus wiec tak naprawde jeszcze wiecej zabiorą i Tobie i pracodawcy. A Ty sie ciesz, bo dostaniesz pare zlotych NETTO wiecej...

 • Kylu 1976 11.06.2019

  A może coś od strony państwa, a nie tylko pracodawcy! Wyższa podstawa wyższe podatki pośrednie z naszych firm, wydaje się że w niedługim czasie zacznie ubywać naszych polskich małych firm

 • Arek 11.06.2019

  Bardzo dobrze. Takie zmiany to ja lubię. Dziękuję panie Premierze.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.