22.04.2020/19:26

Premier spotkał się z przedstawicielami centrów handlowych. Czy galerie ruszą już w maju?

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się dziś z przedstawicielami galerii i centrów handlowych. Jak dowiedział się nieoficjalnie Polsat News, drugi etap „odmrażania gospodarki”, który miałby objąć również galerie handlowe, ma nastąpić w pierwszej połowie maja.

Wcześniej o tym, że uruchomienie drugiego etapu znoszenia ograniczeń wynikających z epidemii koronawirusa nastąpi prawdopodobnie w tym terminie mówił w TVP Info rzecznik rządu Piotr Müller.

Razem z galeriami handlowymi, rząd ma wydać pozwolenie na otwarcie sklepów budowlanych w weekendy.

Zgodnie z dotychczas prezentowanym harmonogramem, galerie handlowe miałyby być otwarte z istotnymi ograniczeniami dopiero na trzecim etapie „odmrażania”, razem z zakładami fryzjerskimi i kosmetycznymi. 

Również w oficjalnym komunikacie po spotkaniu premiera Mateusza Morawieckiego, wicepremier Jadwigi Emilewicz, ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego oraz wiceminister rozwoju Olgi Ewy Semeniuk z reprezentantami tej branży informowano, że otwieranie sklepów i punktów usługowych w galeriach i centrach handlowych planowane jest w trzecim etapie stopniowego odmrażania polskiej gospodarki. Decyzja o tym, kiedy to nastąpi, będzie uzależniona od sytuacji epidemiologicznej w kraju.

– Rozumiem potrzebę możliwie szybkiego uruchomienia sklepów w galeriach i centrach handlowych, aby biznes mógł dalej funkcjonować. Dlatego już teraz prowadzimy prace nad rozwiązaniami, które pogodzą bezpieczeństwo i zdrowie obywateli oraz sprzedawców z możliwością prowadzenia działalności gospodarczej w obiektach wielkopowierzchniowych – powiedziała wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz podczas wideokonferencji.

Wiceszefowa Ministerstwa Rozwoju Olga Ewa Semeniuk wskazała, że trzeba mieć pewność, że społeczeństwo może bezpiecznie korzystać z galerii i centrów handlowych. – Dlatego już teraz prowadzimy intensywny dialog z branżą, a jego konsekwencją będą protokoły bezpieczeństwa, nad którymi już teraz pracujemy – dodała.

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • f5 24.04.2020

    czy Morawiecki może o czymś sam zadecydować? nawet palcem kiwnąć w bucie, on jest tylko marionetką

  • Norbi 23.04.2020

    Odpalajcie sklepy jak najszybciej bo inaczej z zapaści gospodarki będziemy wychodzić przez 20 lat. Musimy być ostrożni i maseczki muszą jeszcze obowiązywać ale jednocześnie trzeba pracować i nauczyć się żyć z towarzystwem tej zarazy

  • Alise 22.04.2020

    Odmrazajcie. Ale przepraszam, kto tam pojdzie??? Serio w obliczu suszy, koronawirusa, zapasci medycyny, ZUSu i ogolnie gospodarki ludzie pojda do galerii handlowych? OK, modlcie sie, zeby nie oprzytomnieli

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.