19.06.2020/09:19

Prezes Allegro pisze do użytkowników: wspieramy nowe firmy, razem walczymy z koronawirusem

Prezes Allegro, François Nuyts podsumował działania serwisu związane z koronawirusem oraz zapowiedział kolejne. „Od 20 lat służymy konsumentom i promujemy przedsiębiorczość w jednym z najbardziej innowacyjnych obszarów gospodarki. Podczas pandemii dołożyliśmy wszelkich starań, aby udowodnić, że Polacy mogą polegać na Allegro nawet w najtrudniejszych czasach. Będziemy walczyć z negatywnymi konsekwencjami pandemii tak długo, jak będzie to konieczne” – zapowiedział.

„Byłem pod ogromnym wrażeniem reakcji Polaków na pandemię COVID-19 – Waszej solidarności, niesamowitej hojności i troski o wspólne dobro. Wraz ze 100 tysiącami sprzedających skupiliśmy się na dostarczaniu produktów milionom Polaków, którzy dla wspólnego bezpieczeństwa postanowili pozostać w domach. Dziękuję za zaufanie i za to, że możemy być częścią tej społeczności” – poinformował użytkowników Allegro w liście dziś nad ranem prezes.

Podkreślił, że głównym priorytetem serwisu jest bezpieczeństwo – pracowników, klientów, sprzedawców i partnerów biznesowych. „Po wprowadzeniu ograniczeń zadbaliśmy o to, aby nasza platforma działała sprawnie i żebyśmy mogli wspierać sprzedawców w jak najszybszym dostarczeniu niezbędnych produktów do Waszych domów. Udostępniliśmy nieodpłatnie pakiet Allegro Smart!, który do tej pory pozwolił klientom zaoszczędzić ponad 325 mln zł na kosztach dostawy. Skorzystało z niego ponad 2,5 mln klientów, aby łatwo i tanio robić zakupy” – wyliczał.

W liście wskazano, że ważnym działaniem było wsparcie polskich przedsiębiorców „zwłaszcza małych i średnich firm, zarówno tych już obecnych na platformie, jak i tych, które po raz pierwszy zaczynają sprzedaż przez internet”. „Trzymiesięczny pakiet wsparcia dla sprzedawców, dostępny do końca czerwca, pozwala im poprawić płynność finansową i zwiększyć stabilność działalności. Nowe firmy mogą założyć konto i nie płacić prowizji przez pierwsze trzy miesiące” – wskazał prezes i dodał, że do tej pory już 15 tysięcy firm zarejestrowało się na Allegro.

Dodaj komentarz

1 komentarz

 • - 19.06.2020

  czyżby naprawdę - praktyczny monopolista w e-commerce na polskim rynku odpuścił - -realizowaną od paru lat drogę podwyższania prowizji ???
  same kłamstwa ...
  jeżeli z naszej, sprzedawców podsumować ten dwuletni okres rządów Prezesa -
  to następuje bezprzykładne drenowanie możliwości naszych firm - - szczytem wszystkiego jest objęcie prowizją
  kosztów nadawania przesyłek /sic!/
  nawet chyba
  nie o zysk to chodzi a zniszczenie przedpola ...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.