24.05.2020/17:45

Prezes Allegro: Wartość naszej pomocy w walce z koronawirusem to 240 mln zł

Na ok. 240 mln zł szacuje "łączną wartość pomocy Allegro w walce z koronawirusem" Francois Nuyts, prezes firmy - wynika z jego deklaracji, jaka padła w wywiadzie udzielonym "Business Insider Polska".

Jak precyzuje Nuyts, na powyższą kwotę składa się bezpłatny program Smart, pakiet wsparcia Allegro dla sprzedawców, oraz bezpośrednia pomoc udzielona polskiej służbie zdrowia.

Prezes Allegro zdradził przy okazji, że w samym tylko kwietniu na platformie zarejestrowało się 9 tys. nowych firm, co pokazuje, jak wielka była we wspomnianym miesiącu skala przenoszenia biznesów do internetu, w związku z zamrożeniem części gospodarki i "narodową kwarantanną". Dla porównania, poprzez Allegro handluje łącznie ok. 100 tys. firm.

Francois Nuyts zdradził w wywiadzie dla "Business Insider Polska", że sami klienci korzystający z Allegro Smart zaoszczędzili przez trzy miesiące 200 mln zł na kosztach dostawy. Ponoć rekordzista zaoszczędził aż 6,2 tys. zł, a średnia wartość oszczędności przypadająca na jednego klienta wyniosła 80-120 zł.

źródło: "Business Insider Polska"

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.