25.03.2020/08:33

Prezes Coca-Coli: Łańcuchy dostaw „trzeszczą” na całym świecie

James Quincey, prezes The Coca-Cola Company powiedział, że wprowadzone w wielu krajach restrykcje powodują trudności ze zdobyciem składników. Podkreślił, że w Stanach Zjednoczonych widać też wyraźny wzrost zapotrzebowania na produkty spożywcze. Firma zrezygnuje z produkcji części asortymentu.

- Łańcuchy dostaw trzeszczą na całym świecie. Pojawiają się również krytyczne momenty ze względu na trudności z pozyskaniem składników oraz opóźnieniami na granicach – powiedział Quincey w telewizji CNBC.

Dodał, że spółka obserwuje obecnie znaczny wzrost zainteresowania swoimi produktami, ponieważ konsumenci gromadzą żywność i napoje, przygotowując się do spędzania większej ilości czasu w domu. W rezultacie firma koncentruje się na wytwarzaniu produktów najważniejszych dla jej działalności, takich jak woda, napoje gazowane i napoje sportowe.

- Niektóre z najmniejszych jednostek będą musiały zostać pominięte - powiedział Quincey.

Coca-Cola wycofała się ponadto ze swojej prognozy na 2020 rok, tłumacząc to niepewną sytuacją związaną z koronawirusem. Wiele miejsce, w których sprzedawane są produkty napojowego giganta, w tym restauracje, kina i obiekty sportowe są zamknięte.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Albert 25.03.2020

    Na szczęście Coca-Cola i pochodne nie są towarem pierwszej potrzeby. Ten gigant jest w stanie wiele znieść...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.