23.04.2020/08:18

Prezes E.Leclerc: Restrykcje higieniczne w sklepach prawdopodobnie zostaną utrzymane także po pandemii

Zdaniem Michela-Édouarda Leclerca, takie rozwiązania jak utrzymywanie odpowiedniego dystansu oraz wykorzystywanie artykułów ochronnych będą obowiązywały w sklepach także po pandemii koronawirusa.wpisz nagłówek.

O sprawie pisze portal esmmagazine.com. Jak dodaje Michel-Édouard Leclerc, narzucone rozwiązania wcale nie muszą być one traktowane jako ograniczenia, lecz jako korzyści dla sklepu.

„Szczególnie większe placówki mogą oferować wyższy poziom bezpieczeństwa pojemności ze względu na ich wielkość”, napisał Eleclerc.

Dodał także, że jednym z beneficjentów kryzysu mogą być formaty typu Drive, które według Leclerca będzie nadal się rozwijały, nawet jeśli ograniczenia COVID-19 zostaną złagodzone.

„Pod warunkiem, że wymogi bezpieczeństwa personelu i kwestia interakcji z klientami zostaną dopracowane to ich przyszłość będzie jeszcze lepsza”, powiedział Leclerc o tym formacie.

Prezes zauważył również, że obecna sytuacja doprowadziła do ponownego wzrostu zainteresowania produktami paczkowanymi, co przeczy trendom ostatnich lat, które zakładały wzrost popularności produktów sprzedawanych luzem.

Zdaniem Leclerca, gdy ograniczenia związane z koronawirusem zostaną złagodzone wielu konsumentów, przynajmniej na początku będzie rozważniej podchodzić do zakupów i skieruje się w kierunku niższego segmentu cenowego oraz produktów marki własnej.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.