02.10.2020/08:56

Prezes Jeronimo Martins wysoko na liście osób z największym wpływem na polską gospodarkę

Pedro Soares dos Santos, prezes Jeronimo Martins - czyli właściciela sieci Biedronka - uplasował się na 11. miejscu w rankingu osób, które w tym roku miały największy wpływ na polską rzeczywistość gospodarczą. Na liście stworzonej przez money.pl, RMF FM i 300Gospodarka znalazło się wielu przedstawicieli świata handlu i przetwórstwa spożywczego.

W rankingu zwyciężyli ex aequo: były minister zdrowia Łukasz Szumowski, jego następca Adam Niedzielski, oraz Jarosław Pinkas - Główny Inspektor Sanitarny. Przedstawieni zostali jako "panowie gospodarczego życia i śmierci polskich przedsiębiorców".

Wśród przedstawicieli branży handlowej najwyżej, na 11. miejscu, uplasował się Pedro Soares dos Santos. Zaraz za nim, na 12. pozycji, wskazany został Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen. Handlowe podium zamyka Marek Piechocki, prezes LPP (22. miejsce na ogólnej liście).

Wysoką, 26. pozycję w rankingu, zajął Luis Amaral, prezes Grupy Eurocash. Z kolei najwyżej sklasyfikowanym przedstawicielem sektora przetwórstwa żywności został Krzysztof Pawiński, prezes Grupy Maspex (33. miejsce). Alfred Bujara, szef handlowej sekcji NSZZ "Solidarność" i pomysłodawca zakazu handlu w niedziele, uplasował się na 40. miejscu, a oczko za nim pojawił się Francois Nuyts, prezes Allegro.

Tomasz Biernacki, przewodniczący rady nadzorczej i główny akcjonariusz Dino Polska, zajął 46 miejsce. Kolejną osobą związaną z branżą spożywczą i handlową w omawianym rankingu jest Tomasz Suchański, którego umieszczono na 53. pozycji. Na 60. miejscu uplasował się Tomasz Chmiel, właściciel sieci sklepów meblowych Black Red White.

W rankingu najbardziej wpływowych osób dla polskiej gospodarki znaleźli się także m.in.:
84. Andrzej Goździkowski, prezes Grupy Cedrob
85. Edmund Borawski, prezes SM Mlekpol w Grajewie
93. Marek Maruszak, prezes sieci Rossmann
101-200. Michał Mierzejewski, prezes Philip Morris
101-200. Dariusz Miłek, przewoniczący rady nadzorczej CCC
101-200. Sacha Ruffier, dyrektor zarządzający British American Tobacco Polska
101-200. Dariusz Sapiński, prezes Grupy Mlekovita
101-200. Włodzimierz Wlaźlak, prezes Lidl Polska

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • olga13 05.10.2020

    Jak widać z branżą handlową nie w Polsce nie jest tak źle. Dobre miejsce prezesa LPP.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także