09.02.2017/11:43

Prezes spółki Froneri Polska odchodzi na emeryturę

Witold Michalik, autor sukcesu biznesu lodowego Nestlé, po niespełna 25 latach odchodzi na emeryturę. Jego kariera w branży spożywczej rozpoczęła się w 1993 roku od Nestlé, gdzie piastował różne funkcje zarządcze. W ubiegłym roku stanął na czele Froneri, spółki joint venture utworzonej na mocy porozumienia między Nestlé i Grupą R&R.

Witold Michalik rozpoczął pracę w Nestlé w 1993 roku obejmując stanowisko Supply Chain Managera, a dwa lata później – Eksport/ Import Managera. W latach 2000-2005 był szefem Nestlé na Kraje Bałtyckie, gdzie odpowiadał za stworzenie struktur firmy. Po powrocie do Polski w 2005 roku objął stanowisko Dyrektora HR i Komunikacji Nestlé Polska S.A. Od 2008 roku stanął na czele Działu Lodów i odpowiadał m.in. za rozwój obrotów w Regionie Europy Środkowo-Wschodniej. W 2014 roku powtórnie wprowadził markę Schöller na polski rynek.

Jako Dyrektor Działu Lodów w Nestlé znacząco przyczynił się do zwiększenia udziałów rynkowych wielu kultowych marek. To dzięki opracowanej przez niego strategii firma rok do roku zwiększała sprzedaż, czego dowodem jest ubiegłoroczne rekordowe lato i ogromna popularność lodów marki KAKTUS – w 2016 roku sprzedano ich aż 40 mln sztuk! Biznes lodowy zarządzany przez Witolda Michalika był jednym z najbardziej dochodowych w całej Grupie Nestlé w Europie.

Wraz z utworzeniem Froneri, nowej globalnej spółki joint venture na rynku lodów i mrożonek w 2016 roku, Witold Michalik został jej prezesem w Polsce, z sukcesem przeprowadzając proces integracji. W związku z jego przejściem na emeryturę zarządzanie Froneri zostanie powierzone Zbigniewowi Dyśko, obecnemu szefowi Zielonej Budki.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.