03.02.2020/16:13

Prezes Tesco, Dave Lewis, musi zostać na stanowisku dłużej niż planował

Spółka Tesco ogłosiła, że Dave Lewis pozostanie na stanowisku prezes dłużej niż planował. Miał odejść „latem 2020 roku”, będzie jednak pełnił swoją funkcję dłużej – do końca września. Jego następca, Ken Murphy, przejmie stery firmy z początkiem października – informuje Retail Gazette.

Przyczyna opóźnienia sukcesji ma charakter formalno-prawny. Ken Murphy, który obecnie piastuje stanowisko głównego menedżera ds. handlu w sieci Walgreens Boots Alliance, ma wpisaną do kontraktu z tą firmę klauzulę czasowo zakazującą mu zatrudniania się w firmach konkurencyjnych. Musi zatem poczekać do końca września, zanim będzie mógł podjąć pracę w Tesco.

Największy brytyjski detalista zapewnił w oświadczeniu, że Dave Lewis zgodził się przedłużyć pełnienie funkcji prezesa zarządu grupy do 30 września 2020 r., aby umożliwić sprawne i bezproblemowe przekazanie obowiązków.

Tesco zastrzega także, że nigdy nie potwierdzało precyzyjnej daty zmiany na stanowisku prezesa.

Wielkie koncerny powszechnie stosują w kontraktach z kluczowymi menedżerami klauzule o czasowym zakazie pracy dla konkurencji, chcąc w ten sposób utrudnić rywalom podkupowanie najzdolniejszych i najbardziej wartościowych pracowników. Zwykle taki zakaz obowiązuje przez 12 miesięcy od daty złożenia wypowiedzenia.

Źródło; retailgazette.co.uk

Dodaj komentarz

8 komentarzy

 • Danka 06.02.2020

  Na miejscu dostawców i innych firm współpracujących z Tesco zakonczylabym współpracę już dziś póki można odzyskać zaległe pieniądze.

  Żeby nie było jak z siecią Piotr i Paweł gdzie wierzyciele mogą zgodnie z prawem liczyć na odzyskanie 10% pieniędzy. Jak mają z tym problem mogą się zgodnie z prawem powiesić.

 • Frania 06.02.2020

  Jest wielu konkurencyjnych właścicieli niewolników gorszego sortu.

 • czcicielka 06.02.2020

  Nic nie robiący panowie i panie od oceniania w grupach pięcioosobowych pół godziny czy banany są wystarczająco proste a gruszek zamówiono za mało czy za dużo. Stoją tak i plotkują w grupach powolutku a obok jedna kobieta przerzuca skrzynki z warzywami. I narzekają że za wolno pracuje.

  To są ci najmądrzejsi i najwartościowsze pasozyci żerujący na czyims zdrowiu i pracy ponad siły.

 • Tesco 04.02.2020

  Pracowałem w operacjach Tesco 4 lata jako menadżer. Poznałem wszystkich regionalnych od tępej dzidy z rybą w nazwisku po dziadka nie umiejacego sie przedstawić po angielsku. Poziom kadry 0

 • No to co 04.02.2020

  Jasne, po co zmieniać prezesa jak ten dobrze łyka kasę za nic. To nic nie znaczy, że zostaje, bo pracownicy już teraz odchodzą z marnym groszem po wielu latach ciężkiej pracy. Żenada taki prezes, który wozi się drogami autami i lata sobie samolotem na niby spotkania, które nie wnoszą nic dla dobra firmy dostanie górę kasy odprawy i premie i czym dłużej tym więcej kabzę nabije.

 • Hmmm hmmm 04.02.2020

  Czyli w PL przedłużą agonię o kolejne kilka msc?

 • xxxxx 03.02.2020

  podkupowanie najzdolniejszych i najbardziej wartościowych pracowników -rzeczywicie najzdolniejszy pracownik w tej firmie.......

 • 03.02.2020

  To nie jest dobra wiadomość dla tego przedsiębiorstwa. Swoją drogą, jeżeli ma w kontakcie 12 miesięcy zakazu konkurencji to ciekawe ile taki prezes zarabia będąc prezesem. Przecież przez te 12 miesięcy na kasę do żabki nie pójdzie a

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.