01.05.2020/15:05

Prezes Unitop: Trzeba natychmiast odmrozić gospodarkę

Marek Moczulski, prezes Unitop, przyznaje w wywiadzie z money.pl, że konsumenci przerzucili się z kupowania gotowych produktów spożywczych na to, co sami mogą upiec czy ugotować. Dlatego produkty upominkowe, jak choćby bombonierki, mają teraz kompletną zapaść.

Zdaniem Marka Moczulskiego, trzeba natychmiast odmrozić gospodarkę, ale przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Prezes ostrzega, że jeśli tego nie zrobimy, straty będą zbyt duże i ich odrabianie zajmie wiele lat. Nie neguje on faktu, że mamy do czynienia z poważnym kryzysem zdrowotnym, ale jego zdaniem mamy też poważny kryzys związany z tym, że rząd zabrania ludziom kupować produkty, usługi, stołować się w restauracjach, pracować, produkować - pisze money.pl.

W opinii Marka Moczulskiego światowi przywódcy mogli popełnić ogromny błąd z obecnym stopniem zamrożenia gospodarek, do czego nikt nie chce się teraz przyznać. Jego firma od początku pandemii boryka się z niedoborem pracowników, którego powodem są liczne zwolnienia lekarskie i te związane z opieką nad dziećmi.

Jak podkreśla prezes Unitop, ograniczoną aktywność ludzi widać gołym okiem, ale firma nie traci na tym zbyt dużo. Choć zastrzega, że na dogłębną analizę przyjdzie jeszcze czas. Pociesza się też faktem, że produkty Unitop należą do tych gotowych do spożycia przez stosunkowo długi czas.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.