15.07.2020/08:22

Prezes UODO zbada projekt Kodeksu RODO dla handlu

Polska Rada Centrów Handlowych stworzyła branżowy kodeks przetwarzania danych osobowych dla sektora handlowego. Jest on już u prezesa UODO. Ma się on stać realnym wsparciem dla biznesu we wdrażaniu efektywnych procedur w zakresie ochrony danych osobowych.

PRCH po wejściu w życie przepisów o ochronie danych osobowych powołała grupę roboczą, która w trakcie wielu miesięcy prac stworzyła projekt kodeksu branżowego. Kolejnym etapem były konsultacje społeczne, a finalnie, w dniu 13 lipca br., projekt trafił na biurko prezesa UODO.

Akceptacja PUODO jest już ostatnim etapem procesu powołania do życia branżowego kodeksu RODO. Dokument nie przekształca przepisów wynikających z rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE, a doprecyzowuje, jakie wymogi w zakresie ochrony danych osobowych, muszą spełniać podmioty działające na rynku centrów handlowych.

- Cieszę się, że dzięki wspólnemu zaangażowaniu wielu ekspertów udało się doprowadzić prace nad kodeksem do tego momentu. Pragnę podziękować wszystkim zaangażowanym w projekt, zarówno w jego opracowanie merytoryczne, jak i w proces konsultacji społecznych. Składając wniosek o zatwierdzenie kodeksu będziemy monitorować proces jego akceptacji, licząc na szybkie zatwierdzenie - mówi Radosław Knap, Dyrektor Generalny PRCH.

Patronat merytoryczny nad inicjatywą stworzenia kodeksu objęły kancelaria prawna Domański Zakrzewski Palinka (DZP) oraz firma doradcza DAPR. W przygotowanie dokumentu zaangażowała się PRCH oraz przedstawiciele właścicieli i zarządców centrów handlowych: Apsys Polska, Atrium Poland Real Estate Management, BNP Paribas Real Estate Poland, Colliers International REMS, EPP, Ingka Centres Polska, Klepierre Management Polska, Mayland Real Estate, Metro Properties, Napollo Retail i Unibail-Rodamco-Westfield.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.