29.11.2021/10:17

Prezes UOKiK nie odpuszcza influencerom. Wszczyna postępowanie w sprawie tzw. scamu

Tomasz Chróstny przygląda się działalności reklamowej internetowych influencerów. Po tym, jak wszczął postępowanie wyjaśniające w sprawę kryptoreklamy, teraz chce przyjrzeć się tzw. scamowi.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Dorota 01.12.2021

    Czy nie chodzi czasem o niejakiego Pająka oraz Drążka? Znane cwaniaczki z youtube. Też jestem ciekawa czy ktoś się za nich weźmie w końcu. Jakby nie patrzeć są obywatelami Polski, zrzutkę robili w Polsce i pieniądze wypłacili na polskie konto z pewnością. Drążek nie tylko wykręcił prawie 100 tys. na luksusowy samochód (nigdy nie rozliczył, niby chciał uzbierać 40 tys. a tu nagle wyskoczył z samochodem za prawie 100 tys. a udawał że nie ma ani grosza biedaczek) ale wcześniej zbierał na głodne dzieci i nigdy tej zbiórki nie rozliczył a paredziesiąt tysięcy się nazbierało. Pająk z kolei zebrał ok. 100 tys. na dzieci bezdomne rzekomo i też cisza z rozliczeniem, nie było tematu. Wszystko bez podatków, żyć nie umierać.

  • Nickt 29.11.2021

    Mam dość zbliżony temat, którym powinien ktoś się zająć: wyłudzanie pieniędzy na zasadzie dobrowolnej zrzuty na rzekomo szczytny cel typu biedne dzieci w Azji, ubrania dla mieszkańców slamsów, itd. Jak dotąd wiadomo mi o 2 jutuberach, którzy wyciągnęli grube pieniądze z tego typu praktyk, jeden 100 tys. złotych, drugi blisko tej kwoty. Widzowie są manipulowani i oszukiwani, a cwaniaki ciągną ciężkie pieniądze z takiego procederu. Co na to UOKiK, KAS i inne instytucje? Czy ogłaszanie zbiórki na jakiś cel i nie rozliczenie się z niej w wiarygodny sposób (lub wcale) jest zgodne z prawem?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także