05.06.2020/06:34

Prezes UOKiK odpowiada Agrounii: Biedronka nie jest monopolistą, nie ma podstaw do podziału sieci

– Absolutnie trafiła do nas skarga ze strony Agrounii i została przez nas potraktowana uczciwie, z poszanowaniem, podobnie jak 50 tys. innych skarg. Każda z nich, która trafia od konsumenta, jest dla nas ważna – zapewniał w programie "Money. To się liczy" prezes urzędu Tomasz Chróstny. Jednocześnie wprost zakomunikował, że nie widzi podstaw do podziału Biedronki, bo nie jest ona monopolistą.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Dość niszczenia rynku! 06.06.2020

    Żadna sieć nie powinna mieć możliwości przekroczenia 10% w rynku. Wtedy jest konkurencja. Dobrze, że ktoś zaczął ten temat.

  • Naiwny 05.06.2020

    No to p. Kołodziejczak słusznie obawiał się , że będzie taka odpowiedź z UOKiK-u. Jeśli ponad 50 mld zł w obrocie handlowym Bieronki w Polsce to nie monopol, to ile jeszcze muszą wykończyć polskich sklepów, aby uznać ich za monopolistę? Ręce opadają. Portugalia Rządzi!!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.