15.02.2021/14:29

Prezes UOKiK zaproponował rozszerzenie listy bezwzględnie zakazanych praktyk handlowych [TYLKO U NAS]

W piątek poznaliśmy projekt nowelizacji ustawy o przewadze kontraktowej, który znacznie poszerza listę wskazanych z nazwy niedozwolonych praktyk handlowych, pozostawiając ich katalog otwartym. To po części przymiarki do implementacji w polskim prawie unijnej dyrektywy. Jednak w projekcie znalazły się także dodatkowe propozycje zgłoszone przez prezesa UOKiK.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

2 komentarze

  • producent 15.02.2021

    Brakuje zakazu kompensaty wzajemnych należności. Często się zdarza, że nabywca potrąca cześć zapłaty tytułem zapłaty za np. kar za braki w dostawach. Potem to producent musi udowadniać, że braków nie było by odzyskać swoje pieniądze.

  • ddddd 15.02.2021

    Pani UOKik przeszedł Pan obok tematu - tu nie chodzi o praktyki lub ich nadużywanie. Tu chodzi o zezwolenie na rozwój sieciom do rozmiarów ponad standard. W małych miejscowościach ma Pan czasem po 5-6 biedronek i kilka lidlów. Tu jest problem. Z tego wynika przewaga. Zapis w umowie nic nie da bo i tak ich przycisną ceną

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także