10.05.2018/10:36

Prezes Żabki na KRFMCG: Nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa w obszarze e-commerce

- Możliwość odbioru przesyłek w sklepach Żabka to nie jest nasze ostatnie słowo, jeśli chodzi o rozwój w sferze e-commerce - powiedział podczas Kongresu Rynku FMCG 2018 Tomasz Suchański, prezes zarządu, Żabka Polska.

Odpowiadając na pytanie o przyszłość handlu, Suchański zwrócił uwagę na olbrzymi potencjał, jaki mają sklepy Żabka w kontekście e-commerce.

- Jesteśmy idealnym miejscem na click and collect - powiedział Suchański.

Jak zaznaczył, wprowadzenie narzędzi tego typu to pierwszy krok w kierunku do dalszych zmian w działalności sieci Żabka. - Dzisiaj telefon komórkowy zastępuje sklep, tam robimy zakupy, tam komunikujemy się ze sprzedawcą. Pomaga to również franczyzobiorcom w wybieraniu i dopasowywaniu produktów - tłumaczy prezes Żabki.

Przypomnijmy, w marcu Poczta Polska udostępniła kolejnych 600 punktów odbioru przesyłek w ramach sieci click&collect. To efekt rozwijającej się współpracy z siecią sklepów Żabka i Freshmarket. Do dyspozycji klientów oddano już łącznie 1 tys. lokalizacji. Rozpoczęta w listopadzie współpraca Poczty Polskiej z Żabką i Freshmarket jest rozszerzana z każdym miesiącem. Docelowo ma ich być pięciokrotnie więcej.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.