06.02.2019/10:18

Prezes ZPP: Zakaz handlu w niedziele oznacza zagładę małych sklepów

Ponad 70 proc. Polaków nie chce, żeby politycy planowali im weekendy – wynika z badania przeprowadzonego dla Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Ustawę o zakazie handlu w niedziele trzeba wyrzucić do kosza, a wolne niedziele powinny mieć wszystkie branże – przekonuje prezes tej organizacji. Na zakazie handlu tracą przede wszystkim małe sklepy, które nie są w stanie poradzić sobie z agresywnymi promocjami największych sieci w piątki i soboty. Do tej pory zbankrutowało ok. 16 tys. sklepów – mówi Cezary Kaźmierczak.

Limit 8 bezpłatnych artykułów w miesiącu został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

6 komentarzy

 • Groszek Podlasie 09.02.2019

  Jaki debil twierdzi i na jakiej podstawie ,że małe sklepy przez zakaz padają ?!Jakie badania ?! Chyba Prezes ZPP ma pensje od dyskontów !!! Ja mam mały sklep ( 100 m.) i w tym roku mam dodatkowo 36 dni handlu z obrotami jak za 2-3 dni/dzień !Jak ktoś jest nierobem i mu się nie chce otwierać w te dni ( albo zarobiony jest ) to jego sprawa. Ja jak górnik -mam 13, 14 i Barbórkę za 2019 r.!!!

 • Neon 07.02.2019

  PIS szkodzi Polsce jak może - niszczenie handlu, niszczenie armii, katastrofa w polityce zagranicznej i coraz więcej afer. I do tego dążenie do sytemu jednopartyjnego, bez demokracji i kontroli społecznej, PIS to PRL BIS.

 • Janekropolii W. 06.02.2019

  Handlu w niedziele chcą Ci co mają wolny weekend.

 • kj 06.02.2019

  czy wam się jeszcze nie mieszają te wszystkie badania itd?! ile można o tym samym, ludzie litości. I skąd wiadomo, że te sklepy nagle zbankrutowały przez zakaz handlu? wcześniej nie bankrutowały? bo wydaje mi się, że jednak padające małe prywatne sklepy to jest trend od nastu lat, a nie od niespełna roku, kiedy zakaz obowiązuje. Poza tym - małe sklepy padają, bo dyskonty mają weekendowe promocje, a później dyskonty twierdzą, że straciły ileśtam % obrotu, to co? nagle ludzie w ogóle przestają kupować? bo kupy się to wszystko nie trzyma. Badanie na grupie może ze 100 osób, takie wróżenie z fusów.

 • Nnnexxt 06.02.2019

  Tak czy siak i tak by upadły jeżeli nie potrafią konkurować - jakie upadły(?) te które funkcjonowały na zasadzie 200% bo 'bogaty' czy spragniony klient przyjdzie bo nie chce mu się iść/ jechać do pobliskiego większego sklepu. Czasy lokalnych/ osiedlowych/ wioskowych 'badylarzy' już się kończą, nie mogą zatrudnić teraz w niedziele kasjerek za grosze a samemu nie chce się siedzieć. Ten rynek przejmują dyskonty i sieci convenience.

 • malysklep 06.02.2019

  Obłuda korporacji nie zna granic. Ten zakaz to jedyne dobre co zrobił pis !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.